Zadbaj o zdrową skórę na zimę

źródło: colgate.pl
źródło: colgate.pl

Zima nie sprzyja ani naszej wadze, ani naszej skórze. Ta pierwsza dość szybko wzrasta, powodując frustracje wśród młodszych i starszych. Ta druga dość szybko się przesusza, powodując nieprzyjemny świąd i pieczenie. Niestety – zdrowa skóra potrzebuje właściwej pielęgnacji, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy temperatury sięgają zera, wilgotność powietrza nie jest najlepsza, a grzejniki od centralnego ogrzewania – hulają w najlepsze! O wadze nie będziemy dziś mówić ani słowa. Na tapetę weźmiemy perfekcyjną pielęgnację ciała tak, aby nasza skóra pozostawała w doskonałej formie przez cały sezon zimowy. Bo jak wiadomo, zdrowa skóra zapewnia całemu organizmowi barierę o podwójnym działaniu: zatrzymuje zanieczyszczenia na zewnątrz oraz utrzymuje nawilżenie wewnątrz. Stanowi pierwszą linię obrony, chroniąc organizm przed urazami, promieniowaniem ultrafioletowym, zanieczyszczeniami, bakteriami, wirusami, grzybami i innymi szkodliwymi bodźcami.

Kosmetyki według potrzeb, czyli dla każdego coś miłego

Każdy z nas ma inny rodzaj skóry. Każda skóra potrzebuje innego podejścia i pielęgnacji przy użyciu innych kosmetyków. Innych preparatów powinniśmy używać mając skórę suchą, innych przy skórze normalnej, jeszcze innych przy skórze tłustej. A jakich dokładnie? (sprawdź)

żel pod prysznic Sanex do skóry bardzo suchej
żel pod prysznic Sanex do skóry bardzo suchej

Skóra sucha do szczęścia potrzebuje jednego – solidnego nawilżania. Również zimą należy systematycznie nawilżać skórę suchą tak, aby nie doprowadzić do jej podrażnienia. Żele pod prysznic i płyny do kąpieli powinny zawierać w swoim składzie specjalny kompleks nawilżający, który pomoże przywrócić jej naturalny poziom nawilżenia. Do kąpieli warto wybierać preparaty głęboko nawilżające, chroniące i utrzymujące suchą skórę w równowadze, jak np. żel pod prysznic SANEX Dermo Pro Hydrate.

Skóra tłusta ma skłonności do wyprysków i innych niedoskonałości, dlatego też w codziennej jej pielęgnacji należy zadbać o dokładne oczyszczanie. Kwestią najważniejszą jest systematyczne usuwanie zanieczyszczeń gromadzących się na powierzchni skóry tłustej. Bardzo ważne jest także systematyczne usuwanie sebum tak, aby zachować czyste pory. Do kąpieli warto wybierać preparaty bez mydła, za to odznaczające się delikatną formułą – takie, które skutecznie oczyszczają skórę, ale przy okazji jej nie podrażniają. I tak np. żel pod prysznic i płyn do kąpieli SANEX Dermo Deep Clen zapewni skórze tłustej czystość, zdrowie i ochronę w jednym.

żel pod prysznic Sanex do skóry bardzo wrażliwej
żel pod prysznic Sanex do skóry bardzo wrażliwej

Skóra wrażliwa wydaje się być najbardziej kłopotliwa. Jednakże gdy odpowiednio do niej podejdziemy, odwdzięczy się nam dobrym zdrowiem i dobrą formą. Na czym polega pielęgnacja skóry wrażliwej? Głównie na delikatnym oczyszczaniu przy pomocy preparatów z hypoalergiczną formułą, a więc preparatów bezzapachowych, pozbawionych sztucznych barwników i zapachów. Kosmetyki do mycia i pielęgnacji skóry wrażliwej powinny pomagać minimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień oraz łagodnie oczyszczać i dbać o wrażliwą skórę. I tak np. SANEX Dermo Hypo Allergenic nie zaburza naturalnej równowagi pH Twojej skóry pozostawiając uczucie komfortu, ochrony i nawilżenia.

Uwaga na kąpiele

Wraz z nadejściem zimy, dermatolodzy biją na alarm, aby na te kilka chłodniejszych miesięcy zrezygnować z długich kąpieli w gorącej wodzie. Mimo, że takie seanse pozytywnie działają na naszą psychikę, dla skóry nie są najzdrowsze. Gorąca woda bardzo wysusza skórę i przyczynia się do jej podrażnienia. Warstwa rogowa pod wpływem gorącej wody bardzo słabnie, przez co nie jest w stanie chronić skóry tak, jak powinna to robić.

Zamiast więc długich kąpieli, zimą bierzcie krótsze prysznice. Skóra na pewno będzie Wam za to wdzięczna. I pamiętajcie o jednym – do mycia ciała nigdy nie używajcie tradycyjnego mydła. Zwykłe mydło niszczy płaszcz lipidowy i wysusza skórę. Sprawia, że jest ona szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Zamiast mydeł, wybierajcie żele pod prysznic lub specjalne olejki nawilżające.

Dobre nawilżanie w cenie!

Przez całą zimę nie zapominajcie też o systematycznym nawilżaniu ciała. Skórę nawilżajcie zaraz po jej umyciu. W momencie, kiedy jest jeszcze wilgotna, lepiej wchłania wszelkie kosmetyki i więcej czerpie z ich działania. Skórę nawilżajcie balsamami lub mleczkami. Jeśli macie bardzo suchą skórę, która potrzebuje szybkiej regeneracji, wybierzcie olejek do ciała. Nakładany na skórę przez kilka dni z rzędu, zdziała prawdziwe cuda! Przestrzeganie tych kilku zasad sprawi, że Wasza skóra będzie zdrowa, a do tego promienna i miła w dotyku.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.