Trądzik różowaty nie musi być problemem!

trądzik różowaty, zbliżenie na twarz kobiety w połowie objętej trądzikiem
żródło: http://tradzik.pl

Trądzik różowaty to dość popularny problem skóry twarzy. Bardzo często choroba ta określana jest jako trądzik dorosłych, gdyż zazwyczaj dotyczy osób między 30 a 50 rokiem życia. Trądzik różowaty objawia się charakterystycznym zaczerwienieniem twarzy (tzw. rumieniem), które może mieć związek ze zmianami temperatur, spożywanymi potrawami (głównie alkohol, ostre  przyprawy, gorące napoje), a także stresem czy zdenerwowaniem. Trądzik różowaty obejmuje najczęściej środkową część twarzy. Lubi występować na nosie, policzkach, brodzie i podbródku. Rzadko kiedy występuje na owłosionej skórze głowy, dekolcie, górnej części tułowia czy za uszami. U niektórych osób może za to  wystąpić w okolicach oczu. Wówczas nazywa się go trądzikiem ocznym.

Leczenie trudne, ale nie niemożliwe

Mimo, że choroba potrafi bardzo obniżyć jakość codziennego życia i być źródłem poważnych kompleksów, to jednak dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że można z nią walczyć. Leczenie  trądziku różowatego nie należy  do najłatwiejszych i nie daje gwarancji całkowitego wyleczenia, ale nie jest niemożliwe! Odpowiednio  dobrane leczenie trądziku różowatego pozwala zminimalizować i złagodzić nieprzyjemne odczucia związane z objawami choroby. Przede wszystkim pozwala zredukować zaczerwienienia skóry i zminimalizować jej świąd.

Co zaostrza chorobę?

Wystąpienie, jak również zaostrzenie zmian chorobowych na skórze może być spowodowane stresem, spożywaniem alkoholu lub zbyt ostrych potraw, korzystaniem z basenów z chlorowaną wodą, wizytami w saunie, przyjmowaniem dużych dawek witaminy B6 i B12 oraz stosowaniem leków obniżających poziom cholesterolu. Objawy nasilać mogą również detergenty i niektóre zapachy. Jednakże wszystko to jest kwestią bardzo indywidualną.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Każda osoba zmagająca się z tego  typu chorobą skórną, zadaje sobie jedno  podstawowe pytanie: jak leczyć trądzik różowaty? Co na trądzik  będzie najlepsze, jaki lek na trądzik będzie odpowiedni i co przyniesie pożądane  efekty? W zależności od stopnia zaawansowania choroby, można zastosować leczenie zewnętrzne, tzw. miejscowe lub doustne. Leczenie najczęściej odbywa się preparatami poprawiającymi krążenie, przeciwbakteryjnymi, przeciwzapalnymi i wpływającymi na odnowę bariery naskórka. W przypadku postaci guzowatej niezbędne jest leczenie chirurgiczne.

Kwas azelainowy na trądzik różowaty

W leczeniu trądziku różowatego bardzo często stosuje się kwas azelainowy (sprawdź). Jest to lek na trądzik o działaniu przeciwzapalnym, który ogranicza powstawanie prozapalnych mediatorów oraz wolnych rodników tlenowych. Kwas azelainowy działa głównie na zmiany zapalne takie, jak krostki i grudki, jednocześnie zmniejsza nasilenie rumienia i przyczynia się do poprawy stanu i kondycji skóry. Krem z kwasem azelainowym dostępny jest w aptece bez recepty.

Jak pielęgnować skórę z trądzikiem różowatym?

opakowanie kremu na trądzik Skinorem - krem z kwasem azelainowym
źródło: http://www.skinoren.pl/pl/skinoren/

Leczenie trądziku różowatego poza przyjmowaniem leków, obejmuje także pielęgnację skóry. Nawet przy dużym zaczerwienieniu skóry, należy ją codziennie oczyszczać i nawilżać. Niestety, wiele osób pielęgnuje skórę niewłaściwymi kosmetykami, przez co staje się ona jeszcze bardziej podrażniona. Idealne preparaty do pielęgnacji skóry trądzikowej powinny działać łagodząco, przeciwzapalnie i nawilżająco jednocześnie. Kosmetyki do skóry objętej trądzikiem różowatym nie mogą zawierać w swoim składzie alkoholu, składników zapachowych i olejków eterycznych. Doskonałym rozwiązaniem na co dzień jest krem na trądzik różowaty ze wspomnianym wyżej kwasem azelainowym. Obecnie numerem jeden jest krem na trądzik SKINOREN ROSACEA. Jest on zarejestrowany w leczeniu trądziku różowatego grudkowo-krostkowego. Żel Skinoren wykazuje podobną skuteczność w redukowaniu liczby zmian skórnych i łagodzeniu trądziku jak inne działające miejscowo leki przeciwtrądzikowe. Krem na trądzik Skinoren wykazuje bardzo dużą skuteczność w redukowaniu zmian chorobowych. Uwalnia skórę od zaczerwienień i zapewnia jej niezwykły komfort. Dużą zaletą kremu Skinoren  jest fakt, że można go stosować przez dłuższy czas. Można go też używać razem z innymi kosmetykami oraz w trakcie ekspozycji na słońce.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.