Jak przetrwać detoks sokowy

jak przetrwać detoks sokowy

Detoks przy pomocy serii soczków jest dziś bardzo popularny. Nie tylko dlatego, że pozwala oczyścić organizm z toksyn, ale także dlatego, że pomaga zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Poprawia wygląd skóry i sprawia, że ogólnie czujemy się lepiej. Aczkolwiek sam przebieg takiego detoksu nie zawsze bywa łatwy i przyjemny. Po miesiącach lub latach niezdrowego stylu życia, podczas kuracji może dopaść nas tzw. kryzys ozdrowieńczy, objawiający się między innymi bólami głowy, uczuciem głodu, rozdrażnieniem. Co więc zrobić, aby sprawnie przejść detoks sokowy?

Sposoby na ból głowy

Ból głowy to standard przy kuracji oczyszczającej organizm. Czasami bywa nie do wytrzymania. Co zatem robić? Na pewno nie rezygnować z detoksu. Po prostu oprócz soków należy wypijać przynajmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Jeśli woda nie pomoże, dobrze jest położyć się spać. Najlepiej z ciepłym termoforem na prawym podżebrzu. Ciepło spowoduje rozszerzenie się dróg żółciowych, usprawniając wątrobie detoksykację. Ale uwaga! Nie wykonuj tej czynności jeśli masz kamicę pęcherzyka żółciowego.

Sposoby na głód

Co jeszcze może dokuczać podczas detoksu? Na pewno głód. Szczególnie intensywny jest na początku kuracji. Organizm nie jest przyzwyczajony do głodówki, dlatego zaczyna się buntować. Co możemy zrobić, jeśli dzienna porcja soków została przez nas wypita, a głód nie daje za wygraną. Można na przykład zagrzać sobie przecier pomidorowy z kartonu i wypić małymi łyczkami. Ciepła zupa wypełni żołądek i tym samym da uczucie sytości. Można też przygotować sobie zupę miksując ugotowany kalafior lub brokuł. Ale uwaga! Nie można do tego dodawać ani kostek rosołowych, ani żadnych innych dodatków.

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.