Chcesz schudnąć? Jedz garść migdałów dziennie!

midały

Każdy z nas chce być piękny, zgrabny i powabny. I teraz każdy z nas może taki być. Nie mówię tu o katorżniczych treningach czy dietetycznych wyrzeczeniach. Amerykanie znaleźli złoty środek, dzięki któremu będziemy mieli nie tylko płaski brzuch, ale i zgrabne nogi! Prawda, że brzmi wspaniale? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zamiast się głodzić możemy jeść. Ważne jednak, aby jeść ten jeden konkretny produkt – migdały.

Czy to w ogóle działa?

Licznie przeprowadzane badania w Filadelfii udowodniły, że działa! W badaniach wzięło udział 26 kobiet i 22 mężczyzn z nadwagą. Zarówno pierwsza, jak i druga grupa otrzymywała identyczne zdrowe posiłki. Śniadanie bogate było w ziarna i owoce. Na obiad uczestnicy testu spożywali sałatkę z kromką chleba. Kolacja składała się z gorącego posiłku z warzyw i węglowodanów. Grupa, która jako przekąskę otrzymywała garść migdałów spaliła o wiele więcej tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach niż grupa, która spożywała inne łakocie.

Dlaczego tak się stało?

Nie ma w tym żadnej większej filozofii. Chodzi o to, że migdały poza białkiem i błonnikiem zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają odchudzenie. Obecność w migdałach błonnika zapewnia uczucie sytości, przez co potrzeba podjadania lub skubnięcia czegoś w ogóle się nie pojawia. Warto w tym miejscu dodać, że tłuszcze zawarte w migdałach świetnie regulują metabolizm i zapobiegają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Tak więc jeśli ktoś kiedykolwiek powie ci, jedz tłuszcze żeby spalić tłuszcz, nie patrz na niego dziwnie. Jest to bowiem czysta prawda.

 

 

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.