Grzybica pachwinowa – objawy i leczenie

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Grzybica pachwin, nazywana często grzybicą pachwinową to dolegliwość, która najczęściej atakuje mężczyzn, choć oczywiście może pojawić się także u kobiet. Za rozwój choroby odpowiedzialna jest zbyt wysoka temperatura w fałdach pachwinowych, a także dość duża wilgotność w tamtejszych okolicach. Często za pojawieniem się dyskomfortu stoi niewłaściwa bielizna – zbyt obcisła lub wykonana z mało przewiewnych materiałów. Niekiedy wpływ na chorobę ma cukrzyca lub otyłość. Nie bez znaczenia ma nadmierne pocenie się.

Grzybica skórna – grzybica pachwinowa obejmuje najczęściej okolice pachwin, pośladków i ud (ich wewnętrzną stronę). Zazwyczaj występuje w towarzystwie niezbyt przyjemnych i dokuczliwych objawów takich, jak ból i świąd. Nieleczona grzybica skóry może atakować inne partie ciała. Leczenie grzybicy nie jest takie trudne jak się wydaje. Można nawet powiedzieć, że jest łatwe i bezbolesne, dlatego warto się go podjąć jak najszybciej – najlepiej w momencie, kiedy zauważy się pierwsze symptomy choroby.

Objawy grzybicy pachwin

Grzybica pachwinowa może objawiać się na wiele sposobów. Jednym z pierwszych symptomów choroby są plamy rumieniowe. Dość często występują też zmiany barwy skóry. W tracie choroby, skóra w okolicach ud, pachwin i pośladków może przyjmować kolory od czerwonego do brązowego. U niektórych osób, grzybica pachwin objawia się wyraźnymi zmianami skórnymi z widocznymi grudkami i pęcherzykami. Charakterystyczne dla grzybicy pachwinowej jest męczący świąd oraz łuszczenie się skóry, które z czasem może powodować ból.

Leczenie grzybicy pachwinowej

Leczenie grzybicy nie zależnie od miejsca występowania wymaga od chorego cierpliwości i systematyczności. W leczeniu ważną rolę odgrywają kremy, maści i aerozole zawierające w swoim składzie leki przeciwgrzybiczne. Polecanym przez specjalistów lekiem na grzybicę pachwinową jest CANESPOR. Stosowany tylko raz dziennie, zapewnia wygodną i jednocześnie skuteczną kurację leczniczą. CANESPOR usuwa patogeny wywołujące zakażenia (m.in. drożdżaki i bakterie) oraz minimalizuje nieprzyjemne objawy grzybicy.

W momencie bardzo zaawansowanej choroby, wskazane bywa przyjmowanie doustnych środków przeciwgrzybicznych.

Leczenie grzybicy pachwin wymaga od chorego bardziej sumiennej higieny osobistej. Ważne jest także noszenie luźniejszej i bardziej przewiewnej bielizny, która zapewni swobodną cyrkulację powietrza. Wskazane jest również stosowanie pudrów, które zminimalizują nadmierne pocenie się i zapobiegną nadmiernej wilgoci.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.