Squash – dla formy, zdrowia i dobrego samopoczucia

Squash (źródło: pinterest)
Squash (źródło: pinterest)

Squash to gra, która zdobywa coraz więcej fanów i zwolenników. Wbrew pozorom jest nie tylko popularna w męskim, ale także i damskim gronie. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to gra bardzo dynamiczna, która pomaga poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie. Jest to gra, która w sposób harmonijny łączy przyjemne z pożytecznym. Daje nam wycisk, ale i zapewnia kawał dobrej zabawy. Osobiście zakochałam się w squashu już od pierwszego podejścia. Jestem przekonana, że i wy zauroczycie się tą formą aktywności fizycznej i nie będziecie potrafili wyobrazić sobie bez niej dalszego życia.

Squash to sport, który niezwykle pozytywnie wpływa na mięśnie pośladków, ud oraz rąk. Już jedna godzina gry w squasha pozwala spalić około 900 kalorii, co jest wynikiem dość imponującym. Można więc śmiało powiedzieć, że squash daje o wiele lepsze rezultaty jeśli chodzi o zrzucanie zbędnych kilogramów, aniżeli bieganie, czy pływanie. Pięknie rzeźbi sylwetkę i w krótkim okresie czasu pozwala cieszyć się zupełnie nową (szczuplejszą) figurą.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że squash to nie tylko doskonały sposób na podniesienie wydolności organizmu. To także idealny sposób na odstresowanie, pozbycie się negatywnych emocji, a także solidne rozbudzenie przed pracą lub szkołą. Co niektórzy twierdzą, że sport ten działa lepiej, niż filiżanka mocnej małej czarnej. Mało kto wie, że squash doskonali refleks oraz koncentrację. Ma również dobry wpływ na nasze serce. Obniża ciśnienie. Reguluje zdrowie wewnętrzne poprzez regulację pracy mięśni i serca. Pozwala rozruszać zastałe mięśnie i stawy.

Squash (źródło: pinterest)
Squash (źródło: pinterest)

O squashu mówi się, że jest sportem dość wymagającym i trudnym. A prawda jest taka, że jest on dużo prostszy, niż chociażby popularny tenis. Aby grać w squasha wystarczy zaopatrzyć się jedynie w specjalną rakietę. Strój i buty mogą być tutaj dowolne.

Kwintesencją squasha jest dobra zabawa. U mnie przygoda z tym sportem zaczęła się od prezentu, jaki dostałam od przyjaciółki. Był to kupon na naukę gry w squasha. Oczywiście od dawna uwielbiałam oryginalne prezenty, ale nigdy nie przypuszczałam, że ten diametralnie zmieni moje życie. Dzięki podarunkowi od przyjaciółki mogłam zainwestować we własne zdrowie, dobre samopoczucie i piękną sylwetkę.

Jeśli i wy lubicie oryginalne prezenty odsyłam was na stronę Katalogu Marzeń. Jeśli chcielibyście podarować sobie lub bliskiej wam osobie prezent w postaci nauki gry w squasha, na stronie tej znajdziecie voucher – nauka gry w squasha, który być może tak, jak u mnie, zapoczątkuje cudowną przygodę z jednym z najbardziej ekscytujących sportów. Dobrej zabawy!

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.