Skuteczne sposoby na grypę i przeziębienie

miód i cytryna to skuteczny sposób na grypę

Sezon jesienny w pełni, a to oznacza jedno – częste infekcje wirusowe i bakteryjne. Musimy być teraz przygotowani zarówno na przeziębienie, jak i na grypę. Taka pora roku. Statystyki wyraźnie pokazują, że dorośli chorują średnio do 4 razy w roku. Najbardziej narażeni są ludzie w sile wieku, aktywni zawodowo. Najrzadziej z kolei chorują osoby starsze. Wynika to głównie z faktu, że ich układ immunologiczny wie już, jak radzić sobie z coraz większą liczbą wirusów powodujących infekcje. O ile zwykłe przeziębienie nie jest jakoś bardzo groźne w skutkach, o tyle grypa może zakończyć się tragicznie dla naszego zdrowia, a nawet i życia. Oczywiście i grypy i przeziębienia nie można lekceważyć. Jak z nimi walczyć? Poniżej znajdziecie sprawdzone sposoby na grypę i sezonowe przeziębienie.

Sposoby na grypę

  1. Pierwszy sposób na grypę to pozostanie w domu i wygrzanie się. Brzmi banalnie, a jednak w leczeniu grypy odgrywa istotną rolę. Już przy pierwszych objawach grypy, należy pozostać w domu i zaszyć się pod kołdrą. Osłabiony chorobą organizm będzie potrzebował teraz dużo odpoczynku.
  2. Drugi sposób na grypę to intensywne nawilżanie śluzówki. Wysuszona błona śluzowa nosa i gardła jest podatna na zakażenia bakteryjne, dlatego tak ważne jest systematyczne jej nawilżanie. Powietrze można nawilżać specjalnym urządzeniem lub rozwieszając na grzejnikach mokre ręczniki. Śluzówkę od wewnątrz pomogą nawilżyć płyny. Dobrze jest wypijać od 2 do 3 litrów płynów na dzień. W nawilżaniu śluzówki przydatne będą również inhalacje, np. z soli kuchennej lub soli fizjologicznej.
  3. Trzeci sposób na grypę to ciepłe mleko z miodem i masłem. Mikstura ta ciszy się uznaniem nie tylko wśród chorych, ale także lekarzy. Miód od dawien dawna znany jest ze swoich uzdrawiających właściwości. Produkt ten zwalcza wirusy i bakterie. Chroni drogi oddechowe przed rozwojem zakażenia, a także likwiduje uczucie suchości w gardle. Taka mikstura z miodem i masłem działa napotnie, dzięki czemu sprzyja obniżeniu gorączki – jednego z najbardziej dokuczliwych objawów grypy.

Zioła na przeziębienie

Idealną metodą leczenia infekcji sezonowej są zioła na przeziębienie. Oczywiście najlepiej sprawdzą się te w postaci ciepłych naparów, choć oczywiście można również sięgnąć po tabletki na ból gardła z dodatkiem szałwii lub tymianku, a także ziołowe olejki aromatyczne do inhalacji. Lekarze szczególnie polecają takie zioła na przeziębienie, jak rumianek, tymianek, eukaliptus. Rumianek ze względu na właściwości przeciwzapalne dobrze jest wykorzystać do inhalacji. W oka mgnieniu pomoże uporać się z męczącym katarem. Właściwości lecznicze ma także kwiat lipy, który działa napotnie. W walce z infekcją sprawdzą się również kwiaty czarnego bzu, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe.

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.