Ból nerek… Sprawdź jak sobie z nim radzić

pinterest
pinterest

Nerki należą do jednych z najbardziej delikatnych narządów, jakie posiadamy. Co za tym idzie, wymagają szczególnej troski z naszej strony. Czasami nawet małe zaniedbania, mogą spowodować groźne dla zdrowia skutki. Gdy zaczynają boleć to znak, że już chorują. Wówczas trzeba się nimi zająć w sposób kompleksowy.

Infekcje nerek są dosyć częstą przypadłością. Bardzo często problem ten przyjmuje poważne rozmiary, gdyż wszelkie choroby związane z nerkami wiążą się z ostrym bólem i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Każdy, kto przynajmniej raz w życiu zmagał się z atakiem ze strony nerek wie, jak bardzo nieprzyjemna jest to przypadłość. Oczywiście, jak w każdym innym, tak i w przypadku nerek lepiej jest zapobiegać ich chorobom, aniżeli później leczyć. A jeśli ból już nam się przytrafi, to dobra wiadomość jest taka, że i z nim damy radę wygrać. Co na ból nerek? Oto kilka propozycji:

Po pierwsze – mącznica lekarska

Roślina ta choć mało znana, to jednak potrafi zdziałać prawdziwe cuda, a co najważniejsze przynieść ulgę w ataku ze strony nerek. Działa moczopędnie i antyseptycznie na układ moczowy

Po drugie – natka i korzeń pietruszki

Ta niezwykle pospolita roślina, która na co dzień gości w co drugim domu potrafi przynieść dużą ulgę w bólu. Doskonale spisze się zarówno przy ropnym zapaleniu nerek, jak i w przypadku dolegliwości nazywanej mocznicą.

Po trzecie – lubczyk ogrodowy

Korzeń tej rośliny wykazuje działanie moczopędne, wykrztuśne i wiatropędne. Doskonale sprawdza się w przypadku nagłych ataków bólowych ze strony nerek

Po czwarte – liście brzozy

Napary z liści brzozy przynoszą ulgę nie tylko przy nagłych bólach, ale także przewlekłych chorobach dróg moczowych i kamicy nerkowej

Po piąte – środki farmakologiczne

Co na ból nerek? BUSCOPAN lek (źródło: www.buscopan.pl)
Co na ból nerek? BUSCOPAN lek (źródło: www.buscopan.pl)

Doskonałym uzupełnieniem powyższych metod są niektóre środki dostępne w aptece. Osobiście mogę wam polecić BUSCOPAN. W czasie ataku bólu, lek ten umożliwia ukierunkowanie, wysoce skuteczne i bezpieczne zmniejszenie bólu. Rozluźnia mięśnie przewodu pokarmowego i usuwa przyczynę bólu.

W odróżnieniu od innych dostępnych leków przeciwbólowych, BUSCOPAN nie tłumi bólu. Lek ten działa bezpośrednio na przyczynę dolegliwości bólowej. Działa wyłącznie tam, gdzie jest potrzebny. Poza tym, praktycznie nie przechodzi przez barierę krew-mózg, dzięki czemu rzadko powoduje senność.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.