S.O.S dla zatkanego nosa

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Każdy z nas miał kiedyś zatkany nos. Nie muszę więc przekonywać nikogo, jak okropne jest to uczucie i jak bardzo potrafi dać w kość. Niby tylko zatkany nos, a potrafi obniżyć jakość codziennego życia. Przyczyny zatkanego nosa mogą być różne. Do najczęściej występujących zalicza się nieżyt nosa, który najczęściej pojawia się przy przeziębieniu. Inną przyczyną może być katar sienny spowodowany alergią lub zapalenie zatok. Bez względu jednak na to, jakie jest źródło zatkanego nosa, należy jak najszybciej rozprawić się z tym dokuczliwym dyskomfortem. Im wcześniej się tym zajmiemy, tym szybciej znów poczujemy się dobrze. W jaki sposób leczyć zatkany nos?

  1. Nawilżanie powietrza

Ulgę w dyskomforcie powinno przynieść intensywne nawilżanie powietrza w pomieszczeniu, w którym spędza się najwięcej czasu. Powietrze nawilżać można na kilka sposobów. Najbardziej efektywną metodą jest zastosowanie profesjonalnego nawilżacza. Jeśli takowego nie posiadacie, możecie ustawić na parapecie pojemniki z wodą. Do wody warto dodać solankę, która stopniowo parując będzie nawilżać drogi oddechowe. Zamiast solanki, do wody można dodać także kilka kropli olejku eterycznego (np. sosnowego, miętowego lub eukaliptusowego). Zapach, który będzie rozchodził się po pokoju, pomoże udrożnić nos.

  1. Inhalacje

Inhalacje działają przeciwzapalnie i co najważniejsze – rozrzedzają śluz, tym samym przynosząc ulgę przy katarze. Inhalacje można robić przy zastosowaniu profesjonalnego inhalatora lub miski z wodą i ręcznika (jak to czyniły nasze babcie i mamy). Do inhalacji można użyć naparu z szałwii lub rumianku. Dobrze sprawdzi się też mięta. Inhalacje najlepiej wykonywać 2-3 razy dziennie.

  1. Witaminy

W pozbyciu się kataru i zapchanego nosa pomoże witamina C. Dzięki temu, że uszczelni naczynia krwionośne, znacznie zmniejszy obrzęk nosa i tym samym przyniesie pożądaną ulgę. Witaminę C warto przyjmować regularnie, np. 3 tabletki dziennie.

  1. Aromaterapia

Ciepła kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków również powinna przynieść ukojenie w dyskomforcie. I tak np. olejki sosnowy i eukaliptusowy działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, dzięki czemu rozrzedzają wydzielinę z nosa i pozbywają się jej.źródło: sudafed.pl

  1. Krople lub spray do nosa

Odpowiednio dobrane krople do nosa lub spray to prawdziwe wybawienie. Na pewno warto je mieć zawsze pod ręką. Błyskawicznie odtykają nas, bo obkurczają naczynia krwionośne i zmniejszają ilość wydzieliny. Doskonałym rozwiązaniem na zatkany nos jest spray do nosa SUDAFED XYLOSPRAY, który zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa w ostrym, naczynioruchowym oraz alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa. SUDAFED umożliwia odpływ wydzieliny oraz ułatwia oddychanie. Początek działania następuje zwykle po kilku minutach.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.