czego nie jeść przed bieganiem

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny i zyskuje coraz więcej zwolenników. Szczególnie w dużych miastach, jak np. Warszawa widać wyraźnie, jak dużo osób biega. Bieganie daje świetne efekty. Nie tylko pomaga schudnąć i wysmuklić sylwetkę, ale także poprawia kondycję i wydolność organizmu, uczy samodyscypliny, kształtuje charakter. Biegać może każdy, kto nie ma większych problemów zdrowotnych. To chyba jeden z tańszych sportów. Poza butami, w które warto zainwestować nie liczy się cała reszta. Możesz biegać w dresach lub legginsach, bluzie, podkoszulku lub wyciągniętym t-shircie. To nie ma znaczenia. Poza butami, bardzo ważny jest jadłospis biegacza. To, co jemy przed treningiem ma wpływ na jakość biegania. Czego nie kłaść na talerz przed bieganiem?

  1. Produkty pełnoziarniste

Produkty bogate w błonnik są bardzo zdrowe, jednak nie sprawdzą się tuż przed biegiem. Dlaczego? Bo są zbyt szybko trawione przez organizm i dostarczają energii tylko na chwilę. Lepsze „paliwo” do biegania uzyskamy przygotowują koktajl z banana, masła orzechowego i płatków owsianych.

  1. Batony proteinowe

Przekąski w postaci batonów proteinowych są bardzo modne wśród sportowców. Nie daj się jednaj nabrać na te kupne. Większość z nich posiada dużo cukru, co powoduje szybki skok insuliny we krwi. Zamiast naładować się energią, prędko się zmęczysz. Tak więc batony odpadają!

  1. Laktoza

Mleko krowie, serki czy jogurty z laktozą nie są dobrą opcją dla biegaczy, gdyż powodują przykre dolegliwości trawienne. Nie warto więc tuż przed treningiem pić koktajlu przyrządzonego na jogurcie czy mleku. A jeśli już chcesz zjeść jakąś mleczną przekąskę, sięgnij po mleko roślinne!

  1. Smażone potrawy

Przed bieganiem trzymaj się z daleka od smażonych dań. Niestety, takie potrawy trawią się dłużej oraz mogą stanąć na żołądku. Bieganie nie będzie wtedy żadną frajdą.

  1. Dania pikantne 

Pikantne dania są fajne, bo podkręcają metabolizm, ale nie są dobrym pomysłem tuż przed bieganiem. Zamiast pobudzić, sprawią, że będziemy senni. Wówczas trening nie będzie miał sensu, a już na pewno nie przyniesie oczekiwanych efektów. Poza tym, ostre dania mogą wywołać kolkę podczas biegu, a nawet spowodować niestrawność.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.