Naturalne zdrowie – mniszek lekarski

Mniszek pospolity, znany szerszemu gronu jako dmuchawiec – to powszechnie występująca roślina, którą zwykliśmy ignorować. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż jest to roślina o wszechstronnych właściwościach leczniczych i rewelacyjny środek na oczyszczenie organizmu. Dlaczego warto sięgać po mniszek lekarski i na stałe się z nim zaprzyjaźnić? Oto kilka powodów.

Substancje lecznicze zawarte w mniszku

W ziołolecznictwie wykorzystuje się głównie korzeń i liście mniszka. Niekiedy jednak zbiera się również kwiaty. Warto wiedzieć, że w Chinach w celach leczniczych wykorzystuje się całą roślinę – nawet nasiona. Korzenie mniszka pospolitego zawierają spore ilości inuliny, która jest naturalnym prebiotykiem sprzyjającym rozwojowi pożytecznych bakterii, a także trójterpeny o działaniu przeciwzapalnym i przeciwwirusowym. W mniszku znajdziemy także sterole roślinne, które obniżają stężenie szkodliwego cholesterolu we krwi. Z kolei w liściach rośliny znajdziemy trójterpeny, karotenoidy, które zwalczają wolne rodniki, a także minerały i witaminy, m.in. witaminę C, witaminy z grupy B i witaminę A.

Mniszek na oczyszczanie organizmu

Mało osób wie, że mniszek lekarski to doskonałe lekarstwo na oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn. Przede wszystkim roślina ta wspomaga pracę wątroby i nerek – narządów odpowiedzialnych za usuwanie toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Mniszek korzystnie wpływa również na tempo metabolizmu i działa moczopędnie. Wszystko to sprawia, że roślina intensyfikuje oczyszczanie organizmu. Kurację oczyszczającą z mniszka można przeprowadzić na kilka sposobów. Dobrym rozwiązaniem jest wypijanie soku wyciśniętego z posiekanych liści mniszka. Innym – równie skutecznym rozwiązaniem na oczyszczenie organizmu jest zajadanie się sałatką z mniszkiem lekarskim w roli głównej. Roślina ta jest jak najbardziej jadalna, więc bez strachu możecie wkomponować ją do własnego menu i diety.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.