Chlorella – super bohaterka od detoksu

źródło: http://detox.hepatil.com/chlorella
źródło: http://detox.hepatil.com/chlorella

Coraz częściej i coraz więcej mówi się o zanieczyszczeniu organizmu. Prawda jest taka, że organizm zanieczyścić może wszystko – niezdrowe jedzenie (zwłaszcza wysoko przetworzone), środowisko w jakim żyjemy, niezdrowy styl życia, przyjmowanie niektórych leków. Objawem zanieczyszczonego organizmu mogą być problemy z cerą i skórą na całym ciele, łamliwe paznokcie, cellulit, a także osłabienie organizmu, większa podatność na infekcje, skłonność do zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Niekiedy objawem zanieczyszczenia organizmu są bóle brzucha, bóle głowy, utrata apetytu i nagłe alergie pokarmowe.

Aby odzyskać sprawność w funkcjonowaniu organizmu, należy zadbać o solidne jego oczyszczenie. Toksyn z organizmu możemy pozbyć się na wiele sposobów. Obecnie w sklepach zielarskich i aptekach znajdziemy wiele suplementów i preparatów o właściwościach detoksykacyjnych. Jednym z bardziej skutecznych jest chlorella.

Chlorella na oczyszczenie organizmu i nie tylko

Chlorella, czyli alga słodkowodna to prawdziwa perełka o szerokim spektrum działania. Posiada niezwykłą zdolność oczyszczania organizmu z toksyn. Skutecznie oczyszcza układ trawienny, zwłaszcza jelito grube. Pomaga pozbyć się metali ciężkich, chemikaliów (pochodzących z produktów kosmetycznych, środków czystości, farb) oraz alkoholu. Wspomaga także naturalną zdolność obronną organizmu. Stymuluje układ odpornościowy i pobudza produkcję makrofagów, które odpowiedzialne są za pochłanianie i niszczenie szkodliwych substancji, komórek nowotworowych, bakterii i wirusów.

Chlorella wzmacnia również żołądkowo-jelitową błonę śluzową i tym samym usprawnia naturalną barierę ochronną przeciw szkodliwym substancją. Ważną jej funkcją jest także to, że wspomaga rozwój pożytecznej mikroflory jelit oraz ich normalną perystaltykę. Chlorelin zawarty w chlorelli działa jak antybiotyk, niszczy bakterie patogenne, wspomagając jednocześnie wzrost i rozprzestrzenianie się przyjaznej flory bakteryjnej.

Chlorella pomaga także neutralizować wolne rodniki, dzięki czemu odmładza organizm. Poprzez spowalnianie procesu utlenianie się komórek i eliminację wolnych rodników, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.

Chlorella – co dokładnie się w niej kryje

Chlorella to niezwykle bogate źródło witamin i minerałów. Zawiera więcej witaminy B12 niż wątroba wołowa, a także 50 razy więcej chlorofilu niż lucerna. 60 % jej składu stanowi białko (w soi dla przykładu: białka jest zaledwie 30 procent). Około 20 % to węglowodany, a 10 % – tłuszcze. Białko chlorelli zawiera dziewiętnaście aminokwasów, w tym wszystkie aminokwasy niezbędne. Chlorella zawiera szczególnie dużo lizyny – aminokwasu, którego brakuje w diecie z dużą zawartością pszenicy.

Ze względu na wysoką jakość obecnego w chlorelli białka, z powodzeniem może być stosowana jako wysokobiałkowy suplement w dietach niskokalorycznych. Chlorella zawiera ponadto ponad dwadzieścia różnych witamin i związków mineralnych. Jest na przykład bogatym źródłem karotenu. Ponadto występują w niej znaczące ilości żelaza,  cynku i kobaltu.

Kto powinien sięgać po chlorellę?

Tak naprawdę każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W pierwszej jednak kolejności, po chlorellę powinny sięgnąć osoby, którym zależy na oczyszczeniu organizmu z toksyn. Chlorella jest także doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy chcą zasilić swój organizm we wszystkie ważne witaminy, makro i mikroelementy. Chlorellę poleca się także ludziom cierpiącym na cukrzycę, artretyzm, reumatyzm oraz osobom, które borykają się z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi.

 Więcej informacji dotyczących pozytywnego działania chlorelli znajdziecie pod adresem: http://detox.hepatil.com/chlorella

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.