Popularna i pożądana dieta 1000 kalorii

pinterest
pinterest

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że jedną z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej efektywnych diet jest dieta 1000 kalorii. Polega ona na zjadaniu produktów o zmniejszonej zawartości energetycznej. Dużym plusem diety 1000 kcal jest to, że dostarcza ona wszystkie niezbędne dla organizmu składniki zarówno białka, węglowodany, jak i tłuszcze. Minusem jest nieustanne liczenie kalorii, które na dłuższą metę może okazać się męczące.

Dieta 1000 kalorii jest dietą, która opiera się na spożywaniu posiłków często, ale w naprawdę niewielkich ilościach. I tak np. śniadanie nie powinno przekraczać 200 kcal, drugie śniadanie nie może być większe, niż 150 kcal, podwieczorek powinien się równać 100 kcal, zaś kolacja powinna być równa 200 kcal. W ogólnym rozliczeniu kalorycznym, pod uwagę bierzemy nie tyko główne posiłki, ale i wszystkie przekąski, z kawą i herbatą włącznie. Należy w tym miejscu podkreślić, że ostatni posiłek w diecie 1000 kalorii jemy najpóźniej o godzinie 19. Bardzo ważne w trakcie stosowania diety jest przyjmowanie dużych ilości płynów, zwłaszcza niegazowanej wody mineralnej. Picie wody nie tylko zapobiegnie odwodnieniu organizmu, ale też doskonale wypełni żołądek, a co za tym idzie, zagłuszy uczucie głodu oraz przyspieszy trawienie.

 Zalet wynikających ze stosowania diety 1000 kalorii jest dużo. Na pewno dieta ta jest łatwa i nieskomplikowana w stosowaniu. Codziennie pozwala na komponowanie zdrowych i smacznych posiłków według własnej fantazji i własnych upodobań. Na pewno jest też bardzo skuteczna. Jej spektakularne efekty można zauważyć już po miesiącu. Dieta zakłada chudnięcie 1-2 kg na tydzień. Poza tym, dieta 1000 kalorii uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych diet. Nie jest restrykcyjna, za to jest bardzo dobrze zbilansowana.

Największą wadą tejże diety jest konieczność liczenia kalorii, bez względu na to, co jemy. Sięgając nawet po listek sałaty czy kęs jabłka, należy uwzględnić je w swoim rozliczeniu kalorycznym. Prawda jest taka, że w trakcie stosowania diety 1000 kcal cały czas trzeba być za pan brat z tabelą kaloryczną wszystkich produktów spożywczych i cały czas trzeba się pilnować, by nie przekroczyć odpowiedniej ilości kalorii.

Podstawą diety 1000 kalorii są warzywa, owoce, ryby, pełnoziarnisty chleb, kasze, chudy drób oraz odtłuszczony nabiał. Podczas diety należy ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa, napojów gazowanych i sztucznie dosładzanych, a także słodyczy, tłustych ryb i produktów pochodzenia zwierzęcego. Ograniczyć należy także spożywanie alkoholu, zwłaszcza kalorycznego piwa. Zamiast potraw smażonych, w diecie 1000 kalorii spożywamy dania grillowane, gotowane i pieczone bez tłuszczu.

Dietę 1000 kalorii dobrze jest stosować przez miesiąc czasu. Jeśli chcielibyście zastosować ją dłużej, koniecznie skonsultujcie się z lekarzem. Stosując dietę pamiętajcie o porządnej dawce ruchu. Systematyczny wysiłek fizyczny tylko przyspieszy proces chudnięcia.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.