Jak wyleczyć kaszel suchy

kaszel suchy leczenie

Męczy, powoduje bóle w klatce piersiowej, nie daje spać… Często powoduje także nieprzyjemne uczucie w gardle, tak jakby stale siedziało w nim piórko i drażniło błony śluzowe. O czym mowa? O kaszlu suchym. Zazwyczaj pojawia się na samym początku przeziębienia i daje nieźle w kość. Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo dokuczliwą dolegliwością jest kaszel suchy, warto zapoznać się ze sposobami jego łagodzenia.

Sposoby na suchy kaszel

  1. Nawilżanie

Kaszel suchy wymaga intensywnego nawilżania i to nie tylko błon śluzowych, ale także pomieszczenia w którym się przebywa, bowiem suche powietrze wzmaga tylko ataki kaszlu i powoduje jeszcze większe męki. Powietrze można nawilżać w różny sposób. Najskuteczniejsze jest użycie specjalnego urządzenia do nawilżania powietrza. Jeśli jednak takowego nie posiadacie, możecie sobie poradzić w inny sposób. Jednym z nich jest ustawienie pojemników wypełnionych z wodą przy źródłach ciepła: na oknie lub obok grzejników. Drugim sposobem jest rozwieszenie mokrych ręczników na kaloryferach. O ile kaloryfery są ciepłe, metoda ta jest skuteczna.

Jeśli chodzi o nawilżanie błony śluzowej, to najważniejsze jest zadbanie o wypijanie większej niż dotychczas ilości płynów. Woda lub woda z miodem przyniosą ulgę w kaszlu suchym. Ważne tylko, aby wypijane płyny nie były zbyt zimne i zbyt ciepłe. Najlepsze są te w temperaturze pokojowej.

  1. Siemię lniane

Po siemię lniane sięgały w chorobie nasze babcie i mamy. Specyfik ten, mimo iż nie jest najsmaczniejszy, przynosi niemalże natychmiastową ulgę. Nasiona zalane wodą pęcznieją i tworzą coś na styl kleistej mazi. Taka maź wypijana regularnie poprawia wilgotność śluzówki i tym samym łagodzi nieprzyjemne objawy kaszlu suchego.

  1. Syrop z cebuli

Cebula od dawien dawna wykorzystywana była jako naturalny środek leczniczy na ból gardła i kaszel. Wykazuje właściwości antybakteryjne i wzmacnia układ odpornościowy. W postaci syropu pełni rolę preparatu wykrztuśnego i przynosi ulgę w męczącym kaszlu suchym.

  1. Wsparcie z apteki

Doskonałym uzupełnieniem powyższych metod są specyfiki z apteki. Przy kaszlu suchym najbardziej odpowiednie są syropy o działaniu wykrztuśnym, które rozrzedzają wydzielinę zalegającą w oskrzelach i pomagają jej się pozbyć. Jednym z najbardziej polecanych przez lekarzy syropów na kaszel suchy jest Mucosolvan.

Więcej na temat tego jak wyleczyć kaszel, dowiecie się tutaj: http://www.mucosolvan.pl/faq/faq/kaszel_zapobieganie.html

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.