Zmęczenie? Sprawdź, jak je pokonać!

zestaw witamin vigourup  dla zmęczonego leżącego na laptopie mężczyzny

Zmęczenie może dopaść każdego, niezależnie od płci, wieku, wykonywanego zawodu. O ile zmęczenie pojawia się sporadycznie, na przykład w wyniku całonocnej nauki, imprezy, oglądania filmów – wówczas nie ma powodu do niepokoju. Gorzej, gdy brak sił towarzyszy nam od dłuższego czasu i tym samym obniża jakość codziennego życia.

Skąd to zmęczenie?

Ciągle ziewamy i przecieramy oczy. Do tego mamy trudności z koncentracją. Wysiłek sprawia nam bycie kreatywnym. Coraz trudniej nam się pracuje i coraz trudniej uczy. Rano z wielkim trudem podnosimy się z łóżka, a później w ciągu dnia z jeszcze większym trudem wykonujemy podstawowe czynności. Fakt – to jest zmęczenie. Jakie mogą być przyczyny długotrwałego zmęczenia? Cóż… czynników jest całe mnóstwo. Może to być wynik złego odżywiania się, a w konsekwencji niedoboru witamin i minerałów w organizmie. Co ciekawe, zmęczenie może wynikać z biernego stylu życia. Jeśli po szkole lub pracy od razu rzucamy się na kanapę, zapominając tym samym o spacerze i innej aktywności fizycznej, z dnia na dzień będziemy coraz to bardziej zmęczeni. Prawda jest taka, że organizm potrzebuje i świeżego powietrza i ruchu do sprawnego funkcjonowania. Przyczyną zmęczenia może być także mało higieniczny tryb życia – palenie papierosów, częste picie alkoholu, późne chodzenia spać.

Sposoby na zmęczenie – odpowiednia ilość snu

Nic tak nie regeneruje organizmu jak dobrze przespana noc. Nie bez powodu lekarze biją na alarm i przypominają, że organizm dorosłego człowieka do sprawnego funkcjonowania potrzebuje 7-8 godzin snu. Musi być to sen głęboki i niczym niezakłócony. Jeśli mamy kłopoty z zasypianiem, zamiast filmu przed snem zaserwujmy sobie kubek ciepłego mleka lub napar z melisy. To działa!

Sposoby na zmęczenie – aktywność fizyczna

Brak ruchu i niedotlenienie mózgu powodują zmęczenie, ospałość i problemy z koncentracją. To fakt. Nie ma co z tym polemizować. Wysiłek fizyczny z kolei pozwala oderwać się od problemów, odświeża głowę i… pomaga w zasypianiu. Spacer wieczorową porą nie tylko zrelaksuje i odpręży, ale także zapewni dobry sen. Jeśli pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, warto wykonać parę lekkich ćwiczeń na karimacie. Dodadzą one energii i pozwolą pozbyć się stresu, a co za tym idzie – przegonią zmęczenie.

Sposoby na zmęczenie – aromaterapia

Dobre efekty w „ładowaniu akumulatorów” ma aromaterapia. Zapach energetyzującego olejku poprawia nastrój i pobudza. Kąpiel przy zapachowych świecach cudownie zrelaksuje i tym samym pomoże pozbyć się zmęczenia.

Sposoby na zmęczenie – zestaw witamin

opakowanie vigourUp p smaku leśnych owocówJeśli nasze zmęczenie wynika ze złego odżywiania się, co w sezonie jesiennym jest rzeczą całkiem normalną (mało świeżych warzyw i owoców), powinniśmy sięgnąć po zestaw witamin. Osobiście mogę Wam polecić Vigor Up! Dzięki unikalnemu składowi, zestaw witamin Vigor Up! pomaga odbudować rezerwy energii, wzmacnia odporność i dodaje chęci do działania. Zestaw witamin Vigor UP! (kliknij) dostarcza energii od pierwszego dnia stosowania, co oznacza, że nie musimy czekać kilku tygodni aby pokonać zmęczenie i pożegnać wszystkie jego nieprzyjemne symptomy.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.