Jak spalić 100 kalorii w kilka minut?

pinterest
pinterest

Każda z nas marzy o smukłej sylwetce. Niestety nie każda z nas jest w stanie wytrzymać reżim dietetyczny. Większości nam zdarzają się małe grzeszki, które w momencie gdy nie zostaną naprawione mogą wywołać niemałe szkody. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że bez problemu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli zjeść ciacho i mieć piękne kształty. Spytacie jak to zrobić? To proste! Wystarczy 10 wolnych minut i gotowe 🙂 

Prawda jest taka, że już niewielka dawka aktywności fizycznej jest w stanie spalić 100 kalorii albo i więcej. A to już coś. Ćwiczyć możecie zarówno w domu, jak i na zewnątrz, w zależności od indywidualnych preferencji. Uwierzcie mi – wcale nie trzeba wykonywać intensywnych i trwających kilka godzin treningów, aby móc cieszyć się wymarzonym ciałem. Oto kilka moich propozycji:

Bieg po schodach i burpess

To jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej skutecznych ćwiczeń. Już 10 minut takiej aktywności pozwoli wam pozbyć się zjedzonego ciacha lub kawałka pizzy. Jak ćwiczyć? Wbiegnijcie po schodach na sam ich szczyt z dużą prędkością (dajcie z siebie wszystko!) i wykonajcie 5 burpess (oprzyjcie dłonie na ziemi i wypchnijcie całe ciało do pozycji pompki, a następnie wróćcie do pozycji stojącej). Zbiegnijcie po schodach i powtórzcie całość 5 razy.

Przejażdżka rowerem

Nie jest tajemnicą, że jazda na rowerze to doskonały trening całego ciała. W trakcie takiej przejażdżki pracują nie tylko łydki i uda, ale także brzuch i biodra. Intensywna jazda rowerem (może być rowerek stacjonarny) pozwoli wam spalić nawet do 150 kalorii w ciągu 10 minut. Tego typu aktywność pozwoli wam także podkręcić metabolizm, poprawić nastrój i zrelaksować się.

Ćwiczenia na skakance

Pamiętacie skakankę? Która z nas jej nie miała w szkole podstawowej? Czas znów się z nią zaprzyjaźnić, bo ten niepozorny przedmiot potrafi zdziałać prawdziwe cuda i sprawić, że nasze kształty staną się idealne. Skacząc w umiarkowany tempie, ale wywołując pot na czole jesteście w stanie spalić nawet ponad 100 kalorii w ciągu 10 minut. Jeśli przyspieszycie tempo bez problemu podwoicie wynik końcowy. Jeśli dawno nie skakałyście na skakance nie forsujcie się. Skaczcie 40 sekund jak najintensywniej, a następnie zróbcie 20 sekundową przerwę. Po czym powtórzcie czynność jeszcze kilka razy.

Step aerobik

Tego typu forma aktywności to wciąż jeden z najlepszych sposobów na spalenie zbędnych kalorii w bardzo krótkim czasie. Ćwicząc na steperze możecie pozbyć się około 115 kalorii w ciągu 10minut. Pamiętajcie jednak, aby przed takim treningiem troszkę się rozgrzać. Dopiero po rozgrzewce zacznijcie mocno skakać tak, aby przyspieszyć własne tętno.

Prace domowe

Jeśli nie lubicie typowych ćwiczeń, zabierzcie się za porządki domowe. Już 20 minut odkurzania pozwoli wam pozbyć się około 100 kalorii. Dodając do tego mycie podłóg, spalicie kolejne 100. Sprzątając łazienkę przez około pół godziny możecie spalić 150 kalorii. Z kolei gotując przez godzinę (a więc łącząc przyjemne z pożytecznym) spalicie 105 kalorii.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.