Pomoc dla suchych oczu

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Suche oczy to prawdziwa zmora ponad połowy społeczeństwa. Nic w tym dziwnego. Większość z nas zbyt wiele godzin spędza przed ekranem komputera lub telewizora. Większość z nas wiele godzin spędza w klimatyzowanych lub zadymionych pomieszczeniach, które także nie są łaskawe dla oczu. Naszym oczom nie służy również stres, mała ilość snu, dieta uboga w witaminy, a także zanieczyszczenia środowiska i chemizacja otoczenia.

Prawda jest taka, że większość z nas na suche oczy pracuje latami. Tylko niektórzy borykają się z tą nieprzyjemną dolegliwością nie z własnej winy. Niezależnie jednak od tego, z czego wynika problem, jedno jest pewne – z dyskomfortem należy walczyć i to jak najszybciej. W jaki sposób przynieść ulgę suchym i zmęczonym oczom?

Po pierwsze – nawilżanie pomieszczenia

Suche oczy do szczęścia potrzebują nawilżenia. Bardzo ważną kwestią w leczeniu zespołu suchego oka jest intensywne i regularne nawilżanie pomieszczenia, w którym przebywa się przez większość czasu. O ile w sezonie zimowym, powietrze możemy nawilżać przy użyciu mokrych ręczników rozwieszonych na grzejnikach, o tyle w sezonie wiosenno-letnim bardzo przydatne okazuje się być urządzenie do nawilżania powietrza. Takie urządzenie nie kosztuje zbyt dużo, tak więc warto się w nie zaopatrzyć.

Ulgę suchym oczom przyniesie także systematyczne wietrzenie wnętrza i częste robienie przerw, o ile pracujemy przy komputerze.

Po drugie – nawilżanie oczu

Pomoc z aptecznej półki jest także wskazana. Niezastąpionym preparatem w zespole suchego oka okazują się być nawilżające krople do oczu. Najlepiej wybierać te bez konserwantów, które minimalizują ryzyko podrażnienia i uczulenia. Doskonałą propozycją są krople z pochodną kwasu hialuronowego, która występuje w fizjologicznym płynie łzowym. Działa ona jak gąbka – to znaczy chłonie i wiąże wodę oraz zatrzymuje wilgoć na powierzchni oka.

Krople do oczu Bepanthen
Krople do oczu Bepanthen

Wyrobem szczególnie polecanym są krople nawilżające BEPANTHEN, które zabezpieczają, nawilżają, a także regenerują, co jest istotne w zwalczaniu nieprzyjemnych objawów suchego oka. Specjalnie opracowana formuła kropli BEPANTHEN, zapewnia natychmiastową ulgę na bardzo długi czas.

Nawilżające krople do oczu marki BEPANTHEN posiadają wysoki profil bezpieczeństwa. To znaczy, że nie zaburzają ostrości widzenia, są dobrze tolerowane przez oko i z powodzeniem mogą być używane w połączeniu z soczewkami kontaktowymi. Dużą ich zaletą jest wygoda stosowania. Jednorazowe ampułki bez problemu mieszczą się w damskiej torebce lub małej męskiej sakiewce, dzięki czemu można mieć je zawsze przy sobie i stosować, kiedy tylko zajdzie potrzeba.

Jeśli będziecie przestrzegać wyżej wymienionych rad, suche oczy w dość krótkim czasie staną się niemiłym wspomnieniem.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.