Treningowy ekwipunek zabierany na siłownie powiększył się względem tego, co zabierali na siłownie nasi ojcowie i dziadkowie. Dawniej nie potrzebowałeś niczego oprócz butelki wody, ręcznika i butów na zmianę. Obecnie do zestawu dochodzą suplementy potreningowe, szejker, zestaw kosmetyków, a także akcesoria rehabilitacyjne i rozgrzewkowe takie jak gumy power band i roller. Osoby trenujące podnoszenie ciężarów i crossfit muszą zmieścić w torbie specjalne obuwie i magnezję. Pewnie jest tego więcej, ale zamiast szukać kolejnych przedmiotów, skupmy się na tym, do czego je zapakować.
Torba sportowa – rozwiązanie uniwersalne
Pakowna i kojarzona z aktywnością fizyczną torba sportowa to wybór dla tych, którzy nie lubią ograniczeń. Włożycie do niej najwięcej przedmiotów, w tym buty, roller, a także ubrania na zmianę, szejker oraz artykuły higieniczne. Wielu miłośników siłowi trzyma w niej także pudełka z posiłkami, które spożywają przed powrotem do domu. W przypadku tego przedmiotu nie można myśleć o oszczędnościach. Adidas i Nike rywalizują ze sobą od lat w kwestii wszystkich artykułów sportowych. W przypadku toreb sportowych nie ma między nimi wielkich różnic. Poliestrowe torby fitness odporne na wodę i ze wzmocnionym spodem wyceniane są na 60-100 złotych. Powyżej stu złotych traficie tylko na większe rozmiarem modele lub torby firm typowo amerykańskich. Mam tutaj na myśli Under Armour, która wycenia swoją odzież i akcesoria względem zarobków USA. Dla wielu polskich amatorów sportu są przesadnie drogie, z czym muszę się zgodzić.
Plecak w różnych wydaniach
Źle noszona torba obciąża jedną stronę ciała bardziej od drugiej. Plecak eliminuje wszelkie niewygody, równoważąc ciężar na obu ramionach. Jeżeli oprócz sportowych butów, ręcznika, wody i ewentualnie drobnych przedmiotów nie nosicie niczego więcej, powinniście wybrać plecak. Pomieści to, co najważniejsze i zapewni wygodę. Jeżeli cenicie sobie jakość i chcecie płacić przede wszystkim za wykonanie oraz pojemność to omińcie wcześniej wspomniane sportowe marki popularne na wielką wodą. Tamtejsze plecami niczym nie różnią się od modelu Adidasa tańszego o 30 złotych. Aczkolwiek polecam pominąć nawet takie popularne marki. Turystyczne plecaki ze wzmocnionym spodem i gąbką na pleckach, to jedyny rekomendowany przeze mnie wyrób, dla osób regularnie obciążających go przedmiotami. Wytrzyma kilka sezonów i będzie wygodny. Włożenie do niego butów nie spowoduje podczas noszenia na plecach efektu irytacji nierówną podeszwą gniotącą kręgosłup.
Worek na ramię dla minimalisty
I to takiego, który nosi ze sobą tylko niezbędne przedmioty. Markowe worki sportowe są całkiem tanie i wcale nie służą do noszenia butów do szkoły. To znaczy służą, ale to jedna z możliwości. Równie dobrze można włożyć do nich ręcznik, wodę do picia, mydło i dezodorant. Worek to dobry przyjaciel każdego fana fitness, który nie potrzebuje rozmaitych akcesoriów do swojego treningi, ponieważ wszystko jest na siłowni. Materiał, z którego wykonuje się worki sportowe to poliester z dodatkiem bawełny. To najcieńszy z akcesoriów do noszenia rzeczy na trening, dlatego nie oczekujcie od niego dużej wytrzymałości. Wiele kobiet decyduje się na worki. Natomiast mężczyźni często korzystają z nich do noszenia butów na siłownie, ponieważ w ich plecaku lub torbie na ramie, zabrakło na nie miejsca.