Ile kosztuje piękno?

źródło: poradnikzdrowie.pl
źródło: poradnikzdrowie.pl

Nadejście wiosny wywołało u niektórych kobiet małą panikę. Większość z nas nie czuje się jeszcze gotowa na powitanie nowego sezonu. Jesień i zima zrobiły swoje i bardzo odbiły się na kondycji naszej skóry. Chcąc ukryć skórę i ciało, chowamy się pod grubymi swetrami, długimi spódnicami, kapeluszami. A to nie jest rozwiązanie! Zamiast płakać przed lustrem, lepiej zastanowić się nad tym, co możemy zrobić. A możemy naprawdę dużo. Do lata zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno zdążymy zadbać o swoje piękno i przywrócić skórze dawną świetność.

S.O.S dla pozimowych uszkodzeń

 

W ostatnim czasie natknęłam się na świetny artykuł, który nie tylko bardzo mnie zainspirował, ale także odpowiedział na wszystkie moje pytania dotyczące urody i… jej „naprawiania”. Jak zwykle, gdy trwoga to włączam PoradnikZdrowie.pl 🙂 I tym razem również się nie zawiodłam. W artykule „Mikrodermabrazja, mezoterapia – wiosenne zabiegi kosmetyczne na twarz i ich ceny” dowiedziałam się, że w dzisiejszych czasach, nie chirurgia plastyczna jest odpowiedzią na nasze kobiece potrzeby, ale medycyna estetyczna – mniej inwazyjna i bezbolesna. Otóż, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają efektywnie i efektownie „podrasować” twarz i ciało. I co Wy na to?

Jakie zabiegi wybrać?

 

Z artykułu zamieszczonego na PoradnikZdrowie.pl ( do przeczytania tutaj) wynika jednoznacznie, że sekretem piękna są obecnie dwa zabiegi – mezoterapia i mikrodermabrazja. Dzięki nim, bez ingerencji skalpela, można zafundować skórze fantastyczną regenerację, dodać blasku oraz odjąć lat. Mikrodermabrazja i mezoterpia to jedne z najbardziej skutecznych zabiegów, których efekty widoczne są gołym okiem. Zarówno jeden, jak i drugi zabieg to sprawdzony sposób na bezpieczne, skutecznie i przyjazne dla kobiecego portfela naprawienie tego, co zepsuła zima. To najlepszy sposób na przywrócenie skórze blasku, elastyczności, jędrności, itp.

Czym jest mikrodermabrazja i mezoterapia?

 

Mikrodermabrazja to zabieg, którego celem jest złuszczenie warstwy rogowej i przygotowanie cery do dobroczynnej penetracji przez odżywcze składniki. W salonach medycyny estetycznej i kosmetyki profesjonalnej stosuje się mikrodermabrazję diamentową oraz intensywną, silnie złuszczającą mikrodermabrazję korundową.

Mezoterapia to z kolei metoda aplikowania dobroczynnych składników tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do skóry właściwej. Mezoterapia to remedium na zmarszczki i bruzdy. Zabieg poprawia mikrokrążenie oraz metabolizm komórek tłuszczowych. W profesjonalnych gabinetach wykonuje się zabiegi mezoterapii igłowej, mikroigłowej oraz nieinwazyjnej – bezigłowej. Mezoterapia trafia dokładnie w potrzeby kobiecej cery, aplikuje się bowiem koktajl przygotowany indywidualnie do potrzeb pacjenta składający się z substancji aktywnych.

O szczegółach mezoterapii oraz mikrodermabrazji, przeczytacie w artykule „Mikrodermabrazja, mezoterapia – wiosenne zabiegi kosmetyczne na twarz i ich ceny” zamieszczonym na stronie PoradnikZdrowie.pl. Tam wszystko jest ładnie, przejrzyście i dokładnie opisane (tutaj).

Ile kosztuje piękno?

 

Tymczasem przejdźmy do kwestii najważniejszej – finansów. Jak wiadomo, wszystko – nawet piękno, ma swoją cenę. Ile zatem kosztują mikrodermabrazja i mezoterapia, które działają takie cuda z naszą skórą? Ceny zabiegów kosmetycznych mogą się różnić w zależności od miasta, gabinetu kosmetycznego czy instytutu medycyny estetycznej. Jak jednak możemy przeczytać w artykule na PoradnikZdrowie.pl ceny zabiegów kosmetycznych wahają się zazwyczaj od 150 zł do 250 zł za twarz, dekolt czy szyję. Jest to cena za jeden zabieg! Aby efekty były naprawdę spektakularne i zadowalające, należy przejść kilka seansów. Optymalny układ to 1 zabieg tygodniowo przez 2 miesiące. A zatem, jeśli cena jednego zabiegu na twarz waha się miedzy 150 a 250 złotych, to przez pierwsze dwa miesiące wydamy plus/minus 1200 do 2400. Ale… jeśli zdecydujemy się na kilka seansów z góry, wówczas otrzymamy rabat – mniej więcej 20%.

Ps. Po więcej szczegółów odsyłam Was na stronę portalzdrowie.pl. Artykuł, do którego tutaj się odwoływałam jest ciekawy i przystępnie napisany. Nie tylko rozwiewa wiele wątpliwości, ale i dokładnie opisuje na czym polegają poszczególne zabiegi kosmetyczne. Z tegoż samego portalu i wspominanego przeze mnie artykułu, dowiecie się również jakie dokładnie są ceny zabiegów kosmetycznych i co można zrobić, aby było nas na nie stać 🙂

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.