Pij na zdrowie: zielone koktajle

zielone koktajle wartości odżywcze

Zielone koktajle podbijają świat. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż są zdrowie, małokaloryczne i szalenie pożywne. Do tego bardzo dobrze smakują. I to nie wszystko. Zielone koktajle spalają tłuszcz, oczyszczają organizm, usprawniają pracę przewodu pokarmowego i zwiększają wydolność organizmu – również podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. Można je miksować na sto różnych sposobów, według własnych oczekiwań i upodobań smakowych. Możesz dodawać warzywa jakie tylko chcesz. Możesz uzupełniać warzywny mix owocami – wtedy koktajl będzie słodszy. Co by nie mówić, jedno jest pewne – zielone koktajle warto pić! Na zdrowie 🙂

Na dzień dobry

Rano potrzebujemy najwięcej energii. Dlatego też, to właśnie śniadanie powinno być tym posiłkiem, który będzie miał największą moc energetyczną. Ja proponuję zielony koktajl w wydaniu białkowo-tłuszczowym. Oczywiście na bazie awokado – owocu petardy! Awokado zapewni nie tylko energię, ale także zwiększy sytość o ponad 30%, która może trwać w do­dat­ku, nawet do 5 go­dzin. A co dodać do awokado? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Może to być szpinak, zielony groszek lub jarmuż.

Bomba witaminowa

Zielone koktajle to prawdziwa bomba witaminowa. I co ciekawe – można je spożywać zarówno w postaci surowej, jak również podgrzać i zjeść w postaci kremu. Już jeden łyk do­star­cza odpowiedniej ilości en­zy­mów, błon­ni­ka, wi­ta­min i mi­ne­ra­łów, które po kil­ku­na­stu mi­nu­tach za­czynają dzia­łać w orga­ni­zmie. Zielone koktajle skutecznie oczyszczają i przyspieszają metabolizm. Dodatkowo regenerują na­rzą­dy i uzu­peł­nia­ją zi­mo­we nie­do­bo­ry. Jeśli chcesz zwiększyć siłę takich koktajli, miksuj ze sobą jak najwięcej produktów. Zielone warzywa mieszaj z owocami, płatkami owsianymi, siemieniem lnianym, itd.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.