Warszawa buduje ścieżki rowerowe

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...

Sukces rowerów Veturilo jest jednoznacznym dowodem na to, że warszawiacy lubią jeździć na rowerach. Niestety, brak ścieżek rowerowych w stolicy sprawia, że rowerzyści zmuszeni są do jeżdżenia po ruchliwych drogach, tuż  obok pędzących samochodów albo do przeciskania się pomiędzy pieszymi na chodnikach. Podobna jazda podnosi co prawda adrenalinę, ale z pewnością nie jest przyjemna i nie sprawi, że spędzimy miłe popołudnie na beztroskim pedałowaniu.

ścieżki rowerowe w Warszawie
Źródło Pinterest

Jak zapewniają władze Warszawy w najbliższych latach sytuacja ma się znacznie poprawić. Już w tym roku ukończona będzie droga dla rowerów na ulicy Waryńskiego i ścieżka na Świętokrzyskiej czy Prostej. Powstać ma również kilka pasów rowerowych wydzielonych z jezdni. Po oddaniu drogi na Waryńskiego  (ma zostać ukończona w wakacje) wreszcie będzie można wygodnie dojechać do ścieżki wzdłuż Marszałkowskiej pl. Konstytucji do Nowogrodzkiej oraz do tras na Batorego i Nowowiejskiej.  Na wybudowanie tej ścieżki warszawiacy musieli czekać aż osiem lat.

W tym roku zostanie również oddana niemal w całości 30-kilometrowa trasa wzdłuż lewego brzegu Wisły. Nie będzie natomiast przejazdu przez tereny wodociągowców przy Czerniakowskiej, w zamian powstanie objazd, który będzie również przydatny dla osób, które jadących z Mokotowa w stronę Centrum. Będzie ona przebiegać wzdłuż Czerniakowskiej od Trasy Siekierkowskiej w stronę Portu Czerniakowskiego – budowa tej trasy już się zaczęła. Dłuższe odcinki mają również powstać na ul. Powstańców Śląskich od Radiowej do Górczewskiej (przy okazji budowy linii tramwajowej), na Wysockiego i na Bazyliańskiej na Targówku, na Ostrobramskiej od Zamienieckiej do Poligonowej. Planowane są również ścieżki na Wolskiej i na moście Grota.

Nowe pasy rowerowe

Władze miasta chcą również zwiększyć ilość pasów rowerowych, ponieważ jest to rozwiązanie niedrogie i dobrze sprawdza się na mniej ruchliwych ulicach. Na razie takie rozwiązania powstały jedynie w kilku miejscach w Warszawie – np. na Tamce i ulicy Spacerowej. Jeszcze w maju pasy rowerowe mają zostać wymalowane na Markowskiej na Pradze, na Saskiej od al. Waszyngtona do Zwycięzców i na Sójki niedaleko hipermarketu Real na Ursynowie, a w dalszej kolejności w al. Wojska Polskiego na Żoliborzu, na Wóycickiego na Młocinach, na Koszykowej od Chałubińskiego do Raszyńskiej.

Według szacunków ratusza za kilka lat w Warszawie może powstać sieć ścieżek dla rowerów z prawdziwego zdarzenia, żeby plany się ziściły niezbędne jest zdobycie funduszy unijnych, które pozwolą wytyczyć ścieżki rowerowe prowadzące z obrzeży stolicy, w stronę centrum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.