Kickboxing. Sport także dla kobiet!

kickboxing zalety

Kickboxing wraca do łask. Co ciekawe coraz częściej decydują się na niego kobiety. Czy powinny? Pewnie, że tak. Kickboxing świetnie wzmacnia mięśnie i cudownie kształtuje sylwetkę. Sukcesywnie spala tkankę tłuszczową i wspaniale rzeźbi ciało. Już jeden trening gwarantuje spalenie aż 800 kalorii. Nic więc dziwnego, że od pewnego czasu kickboxing należy do ulubionych sportów modelek.

Kickboxing – na czym polega?

Kick-boxing to nic innego jak sztuka walki łącząca bokserskie ciosy z energicznymi ruchami i kopnięciami. Dzieli się na dwa główne style. Pierwszy z nich – japoński łączy karate i tajski boks. Drugi – amerykański odbywa się w formule full-contact i polega na zadawaniu ciosów z pełną siłą. Ćwiczenia wykonywane są na ugiętych nogach, a każde zadawane uderzenie angażuje barki, ramiona i… mięśnie brzucha. Bardzo ważną rolę odgrywa tu oddech. Ważne, aby nie wstrzymywać go podczas wykonywanych ciosów i zapobiegać powstawaniu napięć w ciele.

kickboxing skutecznie wzmacnia i rzeźbi ciało

Zalety kickboxingu

Poza tym, że kickboxing odchudza i spala tkankę tłuszczową, wspaniale rzeźbi ramiona, plecy, nogi oraz brzuch. Poprawia kondycję fizyczną i daje poczucie pewności siebie. Dlaczego jeszcze warto trenować kickboxing? Sport ten daje ogromną satysfakcję, kiedy tylko pojawiają się pierwsze efekty. Oprócz tego systematyczne treningi pobudzają do działania, dają niesamowity zastrzyk energii. To jeden z argumentów za rozpoczęciem swojej przygody z tym sportem walki. I to nie wszystko. Uprawiany regularnie kickboxing poprawia koordynację ruchową, pozytywnie wpływa na refleks oraz szeroko pojętą spostrzegawczość. Intensywne treningi skutecznie pomagają łagodzić codzienny stres i napięcie.

 

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.