Jak się pozbyć boczków

boczki

Boczki to prawdziwa zmora wielu kobiet. Wbrew pozorom nie dotyczą wyłącznie dziewczyn otyłych. Równie często występują u szczupłych i smukłych. Winowajcą i główną przyczyną powstania boczków jest nieregularne spożywanie posiłków. Dodatkowo, bardzo często za boczkami stoi dieta bogata w węglowodany proste i nasycone tłuszcze. Dobra wiadomość w tym jest taka, że z boczkami można walczyć i co ważne – walkę można wygrać. Co robić, aby pozbyć się niechcianych boczków?

Przede wszystkim zdrowa dieta i regularne posiłki

Nie ma co się oszukiwać. Jeśli pozwalamy sobie na frytki, słone przekąski i ciasteczka to będziemy miały boczki. Dopiero gdy zrezygnujemy z tego typu jedzenia, mamy szansę się ich pozbyć. Zrezygnować musimy także z jedzenia przetworzonego, które zawiera duże ilości tłuszczu, soli oraz cukru, czyli składników, które prowadzą do przybierania na wadze. Walcząc z boczkami śmieciowe jedzenie zastępujemy białkiem oraz produktami bogatymi w błonnik. Nie zapominamy też o wodzie mineralnej, świeżych owocach i warzywach. Dietetycy i trenerzy szczególnie polecają chude mięso, szczególnie kurczaka i indyka oraz ryby. Jajka także są dobrym rozwiązaniem, ale lepiej zjadać samo białko niż żółtko.

Trening na boczki

Aby pozbyć się boczków warto wykonywać dwa rodzaje ćwiczeń: siłowe i aerobowe. Te ostatnie angażują większe partie mięśni do pracy i wymagają od nas większego zaangażowania. Polecane ćwiczenia aerobowe to bieganie, skakanka, pływanie i jazda na rowerze. Z innych ćwiczeń na boczki poleca się skośne brzuszki, kręcenie hula-hop, unoszenie nóg do góry podczas leżenia na plecach oraz nożyce poziome i pionowe.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.