źródło: pinterest
źródło: pinterest

Kasza jaglana jest nie tylko zdrowa, ale i szalenie wszechstronna. Można wyczarować z niej rozmaite cuda. Doskonale smakuje na słodko i na słono, a także w towarzystwie rozmaitych dodatków. Genialną alternatywą dla kupnych ciastek i innych smakołyków są ciastka jaglane. Nie tuczą, odżywiają i całkiem nieźle sycą. Są wolne od tłuszczu, cukru i glutenu. Nadają się zarówno na pierwsze i drugie śniadanie, jak również przekąskę między posiłkami. Hamują głód i co najważniejsze – zaspokajają ochotę na słodkie!

Chcecie zrobić ciasta jaglane, którymi ja zajadam się od rana do wieczora? Nic prostszego! Wystarczy, że zaopatrzycie się (poza kaszą oczywiście) w banany, rodzynki, migdały i odrobinę mielonego cynamonu. Ciasteczka przygotowuje się w oka mgnieniu, a zjada chyba jeszcze szybciej.

Takie ciasta nie mają w sobie nic, co mogłoby zaszkodzić smukłej sylwetce. Sama kasza zawiera w swoim składzie krzemionkę – składnik, który podkręca przemianę materii i tym samym ułatwia odchudzanie. Poza tym owa krzemionka świetnie działa na naszą skórę, włosy i paznokcie. O tym, ile witamin i składników mineralnych znajduje się w kaszy jaglanej chyba nie muszę Wam pisać? Już kiedyś to robiłam 🙂 To co, gotowi na przepis?

Składniki:

– 2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej

– 2 banany

– 3 łyżki płatków migdałów

– 1 szklanka rodzynek

– odrobina cynamonu mielonego

– odrobina kardamonu

Sposób wykonania:

Rodzynki zalewamy 1/3 szklanką wrzątku. Ugotowaną kaszę jaglaną blendujemy razem z bananami. Dodajemy namoczone rodzynki i raz jeszcze wszystko miksujemy… do momentu, aż uzyskamy gładką masę. Dodajemy cynamon i kardamon i znów miksujemy.

Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni. Blachę wykładamy papierem do pieczenia. Masę nakładamy porcjami. Zazwyczaj na jedno ciastko wystarcza 1 czubata łyżka masy. Kleksa uklepujemy tak, aby przypominał ciastko. Wszystkie ciastka posypujemy płatkami migdałów.

Blachę z ciasteczkami wkładamy do piekarnika. Pieczemy około 30-35 minut, uważając aby ciastka za bardzo się nie spiekły.

Upieczone ciastka wyjmujemy z piekarnika i czekamy aż wystygną. Delikatnie odklejamy od papieru i… zajadamy. Smacznego!!!

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.