Zapalenie pęcherza. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc

źródło: pinterest
źródło: pl.Pinterest.com

Zapalenie pęcherza to prawdziwa udręka. Przypadłość bardzo obniża komfort codziennego życia, a niekiedy zmusza do kilkudniowego wycofania się z normalnego funkcjonowania. Zakażenie w obrębie dolnych dróg moczowych najczęściej atakuje kobiety. Wynika to głównie ze specyficznej anatomii kobiecej, a dokładniej rzecz ujmując – z długości kobiecej cewki moczowej, która jest czterokrotnie krótsza niż u mężczyzn, co tylko ułatwia bakteriom przedostawanie się do pęcherza moczowego.
Niestety… kobiety, które cierpią na zapalenie pęcherza bardzo często bagatelizują chorobę. Większości wydaje się, że przypadłość prędzej czy później minie i nie pozostawi po sobie śladu. A prawda jest taka, że bagatelizowane i nieleczone zapalenie pęcherza może rozwinąć się w bardziej poważną chorobę. Dlatego też, jeśli przykre objawy nie ustępują po zastosowaniu leczenia domowego i przyjmowania leków na zapalenie pęcherza, wówczas niezwłocznie należy udać się do lekarza.

Typowe objawy zapalenie pęcherza

Boli, swędzi, piecze – tak najczęściej kobiety opisują objawy występujące przy zapaleniu pęcherza. I faktycznie, najczęściej tak bywa. Jednakże poza nieprzyjemnym pieczeniem czy swędzeniem, choroba może objawiać się również w inny sposób. Charakterystyczne jest częstsze oddawanie moczu, zwłaszcza w nocy, a także zmieniony zapach moczu. Przy zapaleniu pęcherza możliwe są także bóle w dole brzucha. Również pieczenie przy oddawaniu moczu sygnalizuje obecność „intruza”.

Pierwsza pomoc

Im szybciej podejmiemy się odpowiednich kroków, tym większe szanse na zwalczenie przykrej dolegliwości. Co możemy zrobić?

1. Picie dużej ilości płynów – im więcej, ty lepiej. Idealnie byłoby wypijać nawet 3 litry wody dziennie. W ten sposób zapobiegniemy dalszemu rozwojowi infekcji. Jeśli nie przepadacie za czystym smakiem wody, możecie dodać kilka kropel cytryny.
2. Rozgrzewanie się – i nie chodzi tu wcale o zakładanie swetra na sweter czy sięgania po grubą puchową kurtkę. Chodzi o ciepłe okłady przykładane do podbrzusza. Ciepło zadziała rozkurczowo i zminimalizuje ból, a co za tym idzie, przyniesie pożądaną ulgę. Ciepłe okłady można wykonywać przy użyciu termofora lub poduszki elektrycznej. Osoby, które nie posiadają ani jednej, ani drugiej rzeczy, mogą sięgnąć po zwykłą butelkę i wypełnić ją ciepłą wodą.
3. Ziołoterapia – wypijane ziołowych herbatek jest również wskazane przy zapaleniu pęcherza. Tego typu herbaty działają moczopędnie i łagodzą przykre objawy zapalenia. Doskonale spisują się napary z bratka, mniszka, skrzypu lub pokrzywy. Podrażniony pęcherz ukoi także napar z brzozy lub jeżówki.
4. Żurawinowa kuracja – owoce żurawiny zakwaszają mocz i dzięki temu zapobiegają rozwojowi szkodliwych bakterii. Nie chodzi jednak o spożywanie żurawinowych przetworów w postaci dżemów czy konfitury. To stanowczo za mało! Dobrym rozwiązaniem są preparaty z wyciągiem z żurawiny, które w każdej aptece można dostać bez recepty

neoFuragina - na leczenie zakażeń dolnych dróg moczowych
neoFuragina – na leczenie zakażeń dolnych dróg moczowych

5. Tabletki na zapalenie pęcherza – stanowią idealne uzupełnienie domowych sposobów walki z bolesną dolegliwością. Najskuteczniejszym lekiem dostępnym bez recepty jest neoFuragina. Lek zwalcza nie tylko objawy w postaci świądu, bólu czy pieczenia, ale także przyczyny infekcji (baterie E.Coli). W przeciwieństwie do innych preparatów, neoFuragina hamuje rozwój i namnażanie się bakterii. Jeśli chodzi o leki na zapalenie pęcherza – neoFuragina jest skuteczna i bezpieczna w stosowaniu. Szybko przynosi ulgę i pomaga zapomnieć o przykrym doświadczeniu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.