Dziś porozmawiamy o botoksie. Dlaczego? Bo coraz częściej mówi się o „zatrzymaniu” młodości, odświeżeniu urody, walki z upływającym czasem, itp. Nie da się ukryć, że każdy z nas chciałby być piękny i młody. A medycyna estetyczna daje nam dziś taką możliwość. Nie ma niczego złego w korzystaniu z różnego rodzaju zabiegów upiększających. Ważne tylko, aby korzystać z nich z umiarem. Wracając jednak do botoksu, to jest on jednym z najchętniej i najczęściej wykonywanych zabiegów. Skąd tak duża jego popularność? W czym tkwi sekret sukcesu botoksu? Tym właśnie zajmiemy się w dzisiejszym poście.
Jak działa botoks?
Botoks, czyli zastrzyki z toksyny botulinowej działają relaksacyjnie i rozluźniająco na mięśnie twarzy. Oczywiście tylko na mięśnie, w które ją zaaplikujemy. Rezultatem jest zatrzymanie skurczu i wygładzenie zmarszczek. Sprawdza się to szczególnie w przypadki tzw. lwiej zmarszczki, czyli zmarszczki, która znajduje się między brwiami, a która powstaje w wyniku marszczenia brwi, nadmiernego smucenia się lub złoszczenia.
Dla kogo jest toksyna botulinowa?
Botox to w pełni bezpieczny zabieg, któremu mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiek osób, które zgłaszają się do lekarzy ulega obniżeniu. Teraz już nawet 25-latki decydują się na wygładzenie czoła przy pomocy botoksu. Jednakże najbardziej optymalnym wiekiem jest magiczna 40-tka. Co oczywiście nie oznacza, że kobieta w wieku 35 lat nie może zdecydować się na zastrzyki z toksyny botulinowej. Jeśli jest taka potrzeba, nie ma do tego większych przeciwwskazań.
Zalety botoksu
Botoks to preparat nietrwały, dzięki czemu jest bezpieczny. Efekty zabiegu utrzymują się od 4 do 9 miesięcy (najdłużej w okolicach oczu). Nie ma więc ryzyka, że jeśli nie spodoba nam się efekt końcowy, będziemy musieli żyć z nim do końca swoich dni. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po upływie kilku dni, kiedy następuje wygładzenie zmarszczek, a już po 7-10 dniach pacjentka może się cieszyć z pełnego efektu leczenia.
Botox powoduje, że skóra wygładza się stopniowo, dzięki czemu poddająca się zabiegowi osoba ma czas przyzwyczaić się do następujących zmian. Co więcej każdy kolejny zabieg powoduje, że trwałość preparatu sukcesywnie wydłuża się. Ponadto regularnie stosując zastrzyki z botoksu, przyzwyczajamy się do tego, że określone partie mięśni twarzy nie są używane, zatem nawet wówczas, gdy botulina przestanie działać, efekt jej działania ciągle będzie widoczny.
Zastrzyki z toksyny botulinowej skutecznie wygładzają twarz, dzięki czemu ta wygląda na wiele młodszą. Botoks odświeża również skórę i poniekąd przywraca jej utracony blask. Skóra po zabiegu jest cudownie elastyczna, jędrna i miła w dotyku. My sami zyskujemy bardziej pozytywne oblicze, gdyż wszelkie zmarszczki wynikające z problemów, gdzieś nagle znikają.
Wiele osób, które zdecydowały się na botox za ogromną zaletę zabiegu uważają to, że działa on nawet na bardzo głębokie zmarszczki. Te same osoby doceniają również fakt, że stosowanie botoksu nie wyłącza z aktywnego życia. Już w kilka minut po zabiegu, można wyjść na ulicę i przechadzać się nią bez efektu, że coś przed chwilą było robione.
Gdzie na botoks?
Mimo, że zabieg botoksu jest dziś w pełni bezpieczny, to jednak decydując się na jego wykonanie, warto wybrać sprawdzony gabinet lub klinikę medycyny estetycznej. Dobrze jest wcześniej zebrać opinie na temat danego miejsca. W końcu twarz to nasza wizytówka i musimy chuchać na zimne poprawiając urodę. Jeśli chodzi o botox w Warszawie, to na pewno mogę Wam polecić klinikę FaceMed (tutaj). W klinice tej pracują profesjonaliści na najwyższym poziomie, którym zależy na dobru pacjenta i którzy dobro pacjenta zawsze stawiają na pierwszym miejscu, dlatego doradzają, a jeśli istnieje taka potrzeba – potrafią odmówić wykonania zabiegu.