Gdy siedzenie sprawia ból… Sprawdź, jak pozbyć się hemoroidów

hemoroidy leczenie - ruskorex
źródło: www.healthyweek.pl

Hemoroidy to bardzo popularna i niezwykle bolesna dolegliwość. Niestety, wciąż pozostaje tematem tabu. Większość osób wstydzi się przyznać, że cierpi na hemoroidy. Co za tym idzie, unika wizyty u lekarza. A prawda jest taka, że nieleczone hemoroidy nie tylko obniżają jakość życia, ale także mogą prowadzić do licznych powikłań. Warto wiedzieć, że ta bolesna i nieprzyjemna przypadłość ma niewątpliwy związek z prowadzonym trybem życia. Przyczyn powstawania choroby hemoroidalnej jest wiele. Najczęściej wymienia się brak ruchu i siedzący tryb życia, nieprawidłowe odżywianie, spożywanie ostrych potraw, picie małej ilości wody. Ale to nie wszystko. Przyczyną hemoroidów mogą być także przewlekłe zaparcia i trudności w wypróżnianiu. Jak się objawiają hemoroidy, a także jak je leczyć? O tym poniżej.

Skąd pewność, że to hemoroidy?

Hemoroidy dają dość charakterystyczne objawy, przez co nie sposób pomylić ich z czymś innym. Typowym objawem guzków krwawniczych jest ból, uciążliwy świąd i pieczenie w okolicy odbytu. Przy hemoroidach mogą pojawić się problemy z wypróżnianiem oraz uczucie niepełnego wypróżnienia po każdej wizycie w toalecie. Innym, charakterystycznym objawem hemoroidów jest niewielkie krwawienie z odbytu. Zazwyczaj ma to miejsce podczas wypróżniania się. W momencie, kiedy dochodzi do wypadania guzków, można wyczuć je w okolicy odbytu.

Jak sobie pomóc?

Zacznijmy od tego, że leczenie hemoroidów jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby. Im wcześniej wykryte hemoroidy, tym łatwiej się ich pozbyć. Te w postaci zaawansowanej najczęściej podlegają interwencji chirurga. Jeśli hemoroidy są nieduże można sobie pomóc uciekając się do domowych sposobów. Ulgę w dyskomforcie przyniosą też maści i kremy na hemoroidy.

  1. Maści i czopki na hemoroidy

Na hemoroidy bardzo pomocne są maści lub czopki, które nie tylko znieczulają, minimalizują świąd i pieczenie, ale także działają przeciwbakteryjnie, wzmacniająco i ochronnie. Jednym z polecanych leków na hemoroidy jest RUSKOREX. Preparat stosuje się w objawach bólu i świądu w okolicy odbytu, stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy oraz zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych (sprawdź). RUSKOREX zaleca się także do stosowania po zabiegu chirurgicznym na hemoroidy. Dużą zaletą leku RUSKOREX jest to, że silnie znieczula i jednocześnie kompleksowo leczy chorobę hemoroidalną.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

  1. Okłady na hemoroidy

Stosowanie maści lub czopków w niczym nas nie ogranicza. Terapię leczniczą można wspomóc okładami. Ból pomogą zminimalizować okłady z kostek lodu zawiniętych w chusteczkę. Z kolei niewielkie krwawienia pomogą złagodzić okłady z wilgotnej torebki herbaty. Zawarta w liściach tanina ma silne działanie przeciwzapalne i ściągające. Dyskomfort zminimalizują też okłady z octu jabłkowego. Wystarczy zwilżyć octem szmatkę i wmasować ocet w podrażniony obszar. Uwaga! Tego typu okładów nie należy trzymać na skórze zbyt długo – parę minut wystarczy. Ocet jabłkowy zawiera bowiem dużo kwasu, który w zbyt dużych ilościach może podrażniać i pogłębiać dolegliwość.

  1. Ziołowe herbatki

W wielu zielarskich sklepach można znaleźć specjalne mieszanki na hemoroidy. Zioła są bardzo bezpieczne w stosowaniu, a dzięki właściwościom przeciwzapalnym, przynoszą ulgę w dyskomforcie. Mieszankę na hemoroidy można też przygotować samodzielnie. Wystarczy tylko zmieszać pokrzywę, podbiał, piołun, babkę lancetową i czarny bez. Łyżkę takiej mieszanki zalewa się szklanką gorącej wody, zaparza przez 10 minut, odcedza i gotowe!

  1. Ciepłe kąpiele

Ulgę w bólu przyniosą też ciepłe (nie gorące) kąpiele z dodatkiem kilku kropel olejku o właściwościach uspokajających i przeciwzapalnych. Szczególnie polecany jest olejek rozmarynowy i lawendowy. Takie kąpiele zmniejszą ból oraz zminimalizują powstały obrzęk towarzyszący hemoroidom.

  1. Odpowiednia higiena

Hemoroidy wymagają odpowiedniej higieny. Regularne przemywanie okolic odbytu uchroni przed rozwojem stanu zapalnego i tym samym rozwojem choroby. Przyniesie również ulgę w pieczeniu i swędzeniu. Chore miejsca warto przemywać chusteczką nasączoną wyciągiem z rumianku lub aloesu.

  1. Rutyna

Rutyna to popularny środek leczenia hemoroidów. Znajdziemy ją w żurawinie, cytrynach, pomarańczach i… kaszy gryczanej. Aby jednak mieć pewność, że przyjmujemy odpowiednią jej dawkę, warto sięgnąć po wersję suplementową.

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.