Kurczak w diecie sportowej, to nie tylko pierś

Ile to razy słyszałem, że kurczak z ryżem i brokułami, to idealny posiłek dla każdej aktywnej fizyczne osoby. Nic bardziej mylnego zwłaszcza, że nie istnieje „idealny” posiłek ze względu na różne predyspozycje naszego ciała i nietolerancje pokarmowe. Zbilansowany to słowo bardziej trafne, ale wciąż musimy pamiętać, że obecna rutyna żywieniowa, która nakazuje jedzenie „chudych” mięs wcale nie ma związku z naszym zdrowiem.

Z czym jeść tłuste mięso?

Zanim odniosę się do samej tłustej kuchni kilka słów na temat tego z czym łączyć tłuste mięso by było zdrowo. Na pewno powinniśmy łączyć je z niemal każdym warzywem sezonowym. Czy będzie to cukinia w postaci dania leczo, czy może zapiekanka kalafiorów i brokułów bądź sałatka z pomidorami i rzodkiewką nie ma to znaczenia. Ważniejsze są węglowodany w postaci kasz, makaronów i mącznych wypieków. Niektóre diety zabraniają połączenia proteiny i węglowodanów w dużej ilości w jednym posiłku. Dlatego należy zredukować ilość węglowodanów do małej porcji. Lub wybrać te, które nie posiadają cukrów prostych i glutenu. Mogą być to kasza jaglana, gryczana, ryż biały, amarantus oraz komosa ryżowa. Zły wpływa na ciało tłustego mięsa dotyczy głównie spożycia dużej ilości pszennych produktów spożywczych i przeładowania diety węglowodanami. Sam tłuszcz nie zaszkodzi nam tak samo jak nie szkodzi innym gatunkom zwierząt mięsożernych.

Drób na stół

kurki
źródło: https://pixabay.com/pl/

Wśród wszystkich części jakie ma kurczak, to właśnie piersi są wybierane najczęściej, ze względu na małą ilość tłuszczu, żyłek, chrząstek i brak kości. To najczystsze i najprostsze do przygotowania mięso. Ale przecież mamy też polędwiczki z kurczaka (kliknij) są równie chude i banalne w wykonaniu. Można zrobić z nich smaczne nuggetsy lub dodać do sałatki krojąc w małe kawałeczki i smażąc na patelni z przyprawami. Nieco zapomniany wydaje się być udziec ze względu na większą ilość tłuszczu i prawy, którą trzeba nad nim poświęcić. Chociaż przy dobrym piekarniku wystarczy przyprawić i włożyć bezpośrednio do pieczenia. Takie mięso polecam dla każdego sportowca. Jeżeli nie macie wysokich umiejętności kulinarnych lub czasu możecie kupić gotowe polędwiczki bądź udka. Wystarczy włożyć je od piekarnika odczekać wymagany czas i zrobione. Nie polecam chodzić do budek, które często nie grzeszą jakością i najwyższym stopniem BHP przy przygotowaniu jedzenia.

Inne mięsa w diecie sportowca

grill
źródło: https://pixabay.com/pl/

Skoro obaliliśmy mit o tłustym mięsie można powiedzieć, że świat mięs stoi przed nami otworem. Nawet wieprzowina powinna pojawić się od czasu do czasu w naszej kuchni. Niektórzy całkowicie zapomnieli o podrobach. A wątróbka dobrej jakości to bomba witaminowa. Kurza lub indycza jest tania i łatwa w przygotowaniu. Nie spożywa się jej codziennie. Raz w tygodniu w zupełności wystarczy ze względu na zagrożenie hiperwitaminozą przy zbyt częstym spożyciu w tygodniu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.