Jaglanka z owocami (źródło: pinterest)
Jaglanka z owocami (źródło: pinterest)

Gdy za oknem robi się coraz bardziej szaro i nijako, a temperatury spadają coraz niżej, marzymy o czymś, co nie tylko rozpieści nasze zmysły, ale także duszę i ciało. Mało kto wie, że w parze ze zmianą sezonu (z letniego na jesienno-zimowy) powinna iść zmiana dotychczasowego menu. I tak na przykład cukier powinniśmy zamienić na miód. Kawę z mlekiem na herbatę z imbirem. Tradycyjne dania na potrawy wzbogacone papryczką chili, goździkami i cynamonem. Jeśli nie chcecie gościć w domu paskudnego przeziębienia lub innego choróbska, musicie pamiętać o regularnym rozgrzewaniu organizmu nie tylko od zewnątrz, ale i od środka.

Podstawą idealnie rozpoczętego dnia jesiennego powinno być solidne (najlepiej ciepłe) śniadanie, które dostarczy naszemu organizmowi niezbędnej energii, a przy okazji przyjemnie nas rozgrzeje.

Od jakiegoś już czasu jestem zagorzałą fanką kaszy jaglanej. W sumie to nie powinno to nikogo dziwić, gdyż popularna jaglanka jest nie tylko zdrowa, lekkostrawna, ale i bardzo smaczna. Co ciekawe, zawiera rzadko występującą w produktach spożywczych krzemionkę, mającą leczniczy wpływ na stawy. Obfituje także w lecytynę oraz składniki mineralne, jak magnez, wapń, fosfor, potas i żelazo. Jest też bogata w antyoksydanty, czyli substancje wychwytujące i neutralizujące wolne rodniki. Zapewnia również zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Daje też wiele możliwości. Można ją zjadać w wersji na słodko lub ostro. Wybornie smakuje zarówno z owocami, jak i warzywami.

W dzisiejszym poście podzielę się z wami moim ulubionym przepisem śniadaniowym, czyli jaglanką z owocami i imbirem. Danie jest proste w przygotowaniu, tak więc na pewno nie sprawi wam kłopotów. Już teraz powiem wam smacznego, bo jestem przekonana, że smakołyk przypadnie wam do gustu. Z takim śniadaniem każdy dzień będzie udany. Co więcej, nawet bardzo niskie temperatury nie będą wam straszne!

Jaglanka z owocami (źródło: pinterest)
Jaglanka z owocami (źródło: pinterest)

Składniki:

– 3 szklanki wody

– ¾ szklanki kaszy jaglanej

– jabłko

– garść rodzynek

– garść orzechów (mogą być włoskie, laskowe lub nerkowce)

– kilka sztuk migdałów

– kawałek świeżego imbiru

– odrobina masła

– cynamon

– łyżka miodu (ja używam lipowego)

Sposób przygotowania:

Do 3 szklanek wrzącej wody dodajemy kaszę jaglaną, pokrojone w kostkę jabłko, rodzynki i plasterek imbiru. Nie mieszając, gotujemy pod przykryciem około 15-20 minut, aż woda całkowicie się wchłonie. Gdy jaglanka będzie już gotowa, dodajemy do niej odrobinę masła, łyżkę miodu, szczyptę cynamonu, migdały oraz rozdrobnione orzechy. Podajemy na ciepło!

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.