Usuwaj toksyny z organizmu i ciesz się życiem!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...

oczyszczanie organizmu z toksyn

Dzisiaj na tapetę weźmiemy toksyny i sposoby radzenia sobie z nimi. Nie wiem czy wiecie, ale w ciągu roku nasz organizm może zgromadzić aż 8 kilogramów toksyn, których nasz ludzki ustrój nie jest w stanie znieść. Gdy organizm jest zaśmiecony toksynami nie tylko czujemy się źle, ale i gorzej funkcjonujemy. Jesteśmy zmęczeni, wiecznie ospali i ociężali. 

Skupiska szkodliwych toksyn są tak naprawdę wszędzie. Ich źródłem mogą  być domowe detergenty zarówno te służące sprzątaniu, jak i praniu, używki w postaci papierosów i alkoholu, jedzenie (w tym również owoce i warzywa), nadmiar leków, a także powietrze i znajdujące się w nim spaliny. Toksyny mogą docierać do naszego organizmu wieloma drogami: poprzez skórę, jedzenie i oddychanie.

Za oczyszczanie organizmu z toksyn odpowiedzialna jest wątroba, nazywana naturalnym filtrem. Mało kto wie, że to właśnie do niej poza składnikami odżywczymi, trafiają też substancje chemiczne pochodzące z przetwarzanych pokarmów, alkoholu, leków czy kosmetyków (!!!). Wątroba, podobnie z resztą jak inne nasze organy potrzebuje regularnego oczyszczania. W przeciwnym razie zawodzi i nie pracuje tak, jak powinna, czego efektem jest nasze gorsze samopoczucie.

W jaki sposób oczyścić organizm?

Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach wątroba nie radzi sobie z całkowitym oczyszczaniem organizmu, warto ją wspomóc w codziennej pracy. Sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn uciekają się do zastosowania substancji pochodzenia naturalnego. Podstawą jest chlorofil zawarty w chlorelli (aldze) i wyciąg z karczocha. O ile ten pierwszy pozytywnie oddziałuje na błony śluzowe przewodu pokarmowego stanowiąc naturalną barierę przed przedostawaniem się substancji toksycznych do krwiobiegu, o tyle ten drugi stymuluje wytwarzanie żółci i działa ochronnie na komórki wątroby, które przyspieszają usuwanie toksycznych produktów przemiany materii z organizmu.

chlorella (źródło: pinterest)
chlorella (źródło: pinterest)

Algi lub inaczej mówiąc glony w dzisiejszej kuchni mają szerokie pole do popisu. Wbrew pozorom można je serwować na sto różnych sposobów. Świetnie sprawdzają się w sałatce, w towarzystwie popularnych warzyw, jak: ogórek, pomidor, czerwona papryka czy sałata. Genialnie odnajdują się także jako składnik zdrowych i pysznych jednocześnie koktajli. Co ciekawe z chlorelli można również przygotować wyśmienity sos, który doskonale dopełni dania z makaronów.

Bardzo ważną kwestią w oczyszczaniu organizmu z toksyn jest solidna porcja ruchu. Prawda jest taka, że siedzący styl życia powoduje tylko jeszcze większe nagromadzenie toksyn i gorsze ich usuwanie. Ruszając się nie tylko cudownie dotleniamy organizm, ale także regulujemy metabolizm i lepiej radzimy sobie z codziennością. Ćwiczyć możemy w różny sposobów. Najlepiej wybrać taką aktywność, która będzie sprawiała przyjemność i tym samym nie będzie się nudzić, ani wpędzać we frustrację. Z toksynami świetnie sobie radzi modna w ostatnim czasie zumba, a także aqua aerobik i cycling. Ten ostatni genialnie modeluje sylwetkę i przy okazji podnosi wytrzymałość organizmu.

Hepatil Detox (źródło: www.hepatil.com)
Hepatil Detox (źródło: www.hepatil.com)

I to nie wszystko! Bowiem skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn opierają się również na przyjmowaniu suplementów diety bogatych w wyciąg z ziela karczocha i chlorellę. Polecane są one zwłaszcza osobom, które nie przepadają za algami czy karczochami w naturalnej postaci i nie zamierzają używać ich w swojej kuchni. Doskonałą propozycją takiego suplementu jest HEPATIL DETOX, który w połączeniu ze zdrową, mądrą dietą, jak również aktywnością fizyczną pomaga w utrzymaniu stężenia toksyn na bezpiecznym poziomie. Co ważne, preparat ten wspomaga wątrobę w detoksykacji organizmu i jednocześnie wspomaga usuwanie metali ciężkich z organizmu. Więcej o wątrobie oraz wskazówki jak o nią zadbać: sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.