3-dniowa dieta oczyszczająca

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...
pinterest
pinterest

Każdemu z nas od czasu do czasu przydaje się skuteczna dieta oczyszczająca, która pozwala pozbyć się z organizmu wszelkich toksyn i zanieczyszczeń. Dzięki takiej diecie mamy szansę na nowo poczuć się dobrze i lekko. Dzięki diecie oczyszczającej mamy szansę pozbyć się męczących wzdęć i innych problemów związanych z układem pokarmowym.

Mało kto wie, że dieta oczyszczająca  ma pozytywny wpływ także na naszą cerę, która po jej zastosowaniu staje się bardziej promienna i pozbawiona niedoskonałości.

Po dietę oczyszczającą możecie sięgnąć zawsze, kiedy tylko czujecie się ociężali, przejedzeni, itp. Jest ona doskonałym lekarstwem po wszelkiego rodzaju świętach, imprezach i spotkaniach rodzinnych, w trakcie których nie oszczędzaliście się i sięgaliście po wszystko, na co tylko mieliście ochotę.

Pamiętajcie tylko o jednym – dieta oczyszczająca działa cuda, ale nie można stosować jej zbyt często!

Jakie są założenia diety?

W trakcie stosowania 3-dniowej diety oczyszczającej należy zrezygnować z soli, cukry, kawy, czarnej herbaty i alkoholu. Nie można też sięgać po nikotynę, a więc papierosy. Dzięki takiemu postowi, organizm łatwiej pozbędzie się toksyn z organizmu. Bardzo ważne w trakcie stosowania diety jest picie niegazowanej wody mineralnej. To właśnie ona powinna być podstawą menu. Wodę należy wypijać w ilości od 3 do 4 litrów. Kolejną złotą zasadą diety oczyszczającej, która może wydać się wam nieco dziwna jest branie prysznica przynajmniej 3 razy dziennie. Dlaczego? Bo w ten sposób oczyścicie ciało z wydalanych przez nie zanieczyszczeń.

Jakich efektów można się spodziewać po 3 dietetycznych dniach?

Jedną z zalet diety jest zgubienie kilku zbędnych kilogramów. W trakcie 3 dni, można pozbyć się nawet do 3kg. Dużym atutem diety jest również to, że poprawia ona samopoczucie i urodę. Co za tym idzie, będziecie nie tylko lepiej się czuć, ale i lepiej wyglądać.

Jak powinno wyglądać menu w 3-dniowej diecie oczyszczającej?

Pierwszy dzień diety to: śniadanie składające się ze szklanki ciepłej herbaty ziołowej, drugie śniadanie składające się ze szklanki soku owocowego lub warzywnego, lunch składający się ze szklanki wywaru z włoszczyzny, podwieczorek, na który składa się herbata ziołowa oraz kolacja złożona ze szklanki soku z ulubionych owoców lub warzyw.

Drugi dzień diety to: śniadanie składające się z jabłka i szklanki ziołowej herbaty posłodzonej miodem, drugie śniadanie składające się ze szklanki soku warzywnego lub owocowego, lunch, który zakłada szklankę gorącego wywaru z włoszczyzny, podwieczorek, na który składa się szklanka ziołowej herbaty oraz kolacja złożona ze szklanki soku owocowego lub warzywnego.

Dzień trzeci to: śniadanie składające się z 10 suszonych śliwek, drugie śniadanie w postaci szklanki soku z owoców lub warzyw, lunch składający się z surówki ze świeżych warzyw, podwieczorek w postaci jabłka i kolacja w postaci szklanki soku owocowego (warzywnego) lub wywaru z włoszczyzny

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.