Nowa dyscyplina sportu w tunelu aerodynamicznym

Jaka jest według was najbardziej ekskluzywna i widowiskowa dyscyplina sportu? Pod tym pytaniem kryje się wiele odpowiedzi, w których znaczna część może być prawidłowa. Jednak żadna, z tych które wymienicie nie ma startu do indoor skydivingu. Latanie w zamkniętym pomieszczeniu, to nie tylko najbardziej techniczny sport świata, ale również niezwykle kosztowna dyscyplina. Jeżeli nie macie własnego tunelu aerodynamicznego musicie korzystać z tych zbudowanych na potrzeby komercyjne. Rzućmy okiem na ideę tej aktywności fizycznej i możliwości drogę, od amatora po zawodowca.

Atrakcja dla dziecka lub początek sportowej przygody dorosłego

skoki
źródło: https://pixabay.com/pl/

Najlepszy tunel aerodynamiczny w Polsce znajduje się w Warszawie. Mamy jeszcze dwa obiekty w Lesznie oraz Bydgoszczy. Jednak ten w stolicy jest przystosowanym do uprawiania indoor skydiving na poziomie zawodowym. W czasie sezonu wakacyjnego zdarzają się tunele „obwoźne” składane na potrzeby sezonu jako atrakcja dla najmłodszych. Zwłaszcza teraz, gdy rusza sezon komunii mamy okazję sprawić dziecku świetny prezent w postaci swobodnego lotu w tunelu. Koszt takiej zabawy waha się w kwocie 180-250 złotych. Droższe oferty na poziomie 400-500 złotych dotyczą dłuższych lotów i tandemów. Dorośli w każdym wieku mogą spróbować tej atrakcji, która może przerodzić się w wielką pasję i początek aktywnego uprawiania sportu. Chociaż da druga opcja może okazać się zbyt droga.

Zawodnik indoor skydiving

Chcesz zostać zawodnikiem tej nowej powietrznej dyscypliny sportu? Uwierz mi, że nie musisz być milionerem by tego dokonać. Ceny pojedynczych sesji rozrywkowych w tunelu są naprawdę drogie. W większości przypadków cena jest przesadzona i bardzo komercyjna. Jeżeli decydujesz się na naukę oraz wynajęcie coacha, który będzie Cię prowadził zapłacisz dużo mniej. Profesjonalni zawodnicy tworzą małe grupy do 13 osób. Prowadzą zajęcia trwające od 30 do 60 minut. Jednorazowo zapłacicie za nie od 1000 do 2000 złotych. Warto szkolić się w ten sposób przynajmniej raz w tygodniu by nie wyjść z wprawy i ciągle poszerzać swoje umiejętności. Dochodząc do wysokiego poziomu może się zdarzyć, że sami traficie do kadry zawodniczej. Zawodnicy są sponsorowani przez różne firmy oraz mają darmowy dostęp do tunelu aerodynamicznego. Żeby osiągnąć poziom zawodnika trzeba zarówno wielu godzin treningu jak i naturalnego talentu, to operowania ciałem w powietrzu. Koszty stworzenia zawodnika mogą wynieść nawet 20-30 tysięcy złotych. Przeliczając to na godziny mamy od 10 do 15 godzin lotu. Jest to niewątpliwie bardzo drogi sport i niewiele osób może pozwolić sobie na wydanie 10 tysięcy złotych miesięcznie na jego uprawianie, by stać się pro zawodnikiem.

Wracamy na ziemię

skoczek
źródło: https://pixabay.com/pl/

Traktując lot w tunelu aerodynamicznym jako ciekawostkę, jak w banku mamy dobrą zabawę (sprawdź). Wydając na nią nie więcej niż 250 złotych raz na parę miesięcy można sprawić prezent sobie lub komuś bliskiemu. Według regulaminu tunelu, mogą z niego korzystać dzieci od lat 4-5 do osób starszych w zaawansowanych wieku. Instruktor jest cały czas z wami a kask oraz kombinezon zapewnia bezpieczeństwo przez cały czas lotu. Ten kto obawia się skoków na spadochronie powinien spróbować lotu w tunelu, który dostarcza podobne wrażenia fizyczne, ale nie budzi takiego strachu i skoku adrenaliny, która może być szkodliwa – na przykład u osób z nadciśnieniem i chorobami serca.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.