problemy z biegunką - weż węgiel leczniczy

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu borykał się z biegunką. Zwykle jest ona skutkiem zakażenia wirusowego albo bakteryjnego przewodu pokarmowego, choć oczywiście może być wywołana przez inne czynniki. Biegunkę może spowodować stres i silne emocje, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Biegunka stresowa jest jednak krótkotrwała, pojawia się pod wpływem zdenerwowania i ustaje wraz z jego zniknięciem. U niektórych osób przyczyną biegunki może być nadwrażliwość jelit. Zazwyczaj jest to reakcja na zbyt zimne lub zbyt gorące potrawy i napoje oraz niektóre produkty spożywcze.

Nigdy nie lekceważ biegunki

Mimo, że większość osób uznaje biegunkę za przypadłość błahą i banalną, która minie tak samo szybko, jak się pojawiła, to jednak nie wolno jej lekceważyć! W niektórych bowiem sytuacjach może mieć ona groźne następstwa. Największym zagrożeniem jest odwodnienie organizmu i utrata minerałów, ważnych dla zachowania funkcji życiowych. Szczególnie niebezpieczne jest wypłukanie z organizmu sodu i potasu. Ich niedobór może doprowadzić do kwasicy. Odwodnienie zaś bywa przyczyną gwałtownego spadku ciśnienia krwi, osłabienia, a niekiedy nawet wstrząsu.

Jak leczyć biegunkę

Biegunkę leczy się przyjmując płyny, leki przeciwbakteryjne oraz stosując odpowiednią dietę. Osłabiony biegunką organizm warto wzmacniać gotowaną marchewką i ryżem, a także gotowanymi ziemniakami, sucharami i bananami. Dbałość o lekkostrawną dietę pozwoli zapobiec dalszemu podrażnieniu układu pokarmowego, co z kolei przyspieszy powrót do zdrowia.

W leczeniu biegunki na pewno warto przyjmować leki, które uspokoją perystaltykę jelit, poprawią konsystencję stolca i tym samym ograniczą konieczność natychmiastowego wypróżnienia. Obecnie w aptekach dostępnych jest wiele leków przeciwbiegunkowych, które działają adsorbująco, osłaniająco, ściągająco, przeciwzapalnie lub też hamują perystaltykę jelit. Niektórzy polecają węgiel aktywowany, znany również jako węgiel leczniczy (sprawdź). Tak naprawdę preparat ten nie jest niczym nowym, gdyż od dziesiątek lat stosowany jest na problemy związane z układem pokarmowym. Niestety, brakuje badań klinicznych potwierdzających skuteczność węgla aktywowanego w leczeniu najczęściej występujących rodzajów biegunek – biegunki wirusowej i bakteryjnej.

Chętnie wybierany przez niektórych węgiel aktywowany lub mówiąc inaczej – węgiel leczniczy można śmiało zastąpić innym lekiem. Może to być np. STOPERAN. Lek ten skutecznie leczy zarówno pierwsze, jak również nasilone objawy biegunki, uspokaja perystaltykę jelit i ogranicza konieczność natychmiastowego wypróżnienia. STOPERAN przyspiesza także wchłanianie wody z jelita grubego, co poprawia konsystencję stolca oraz zapobiega odwodnieniu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.