Snowboard w środku miasta

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...

W ostatnich latach Polacy udowadniają, że nie ma granic w pokazywaniu różnych dyscyplin sportu na żywo. Mecz siatkówki na piłkarskim stadionie narodowym czy auta monster track w halach sportowych. Jedyną granicą jest nasza wyobraźnia. Zawody skoków narciarskich, które chciano zorganizować na stadionie narodowym w Warszawie, to moim zdaniem przegięcie. Dużo lepszym pomysłem jest zbliżająca się w Lublinie impreza „Sportival” rozpoczynająca sezon na deskę i narty w wersji freestyle.

na desce
źródło: https://pixabay.com/pl/

Rampa w środku miasta?

Właściwie, to nie do końca rampa. Oczywiście organizatorzy mogliby zwieźć tony śniegu i stworzyć lej, na którym podziwialibyśmy latających snowboardzistów, ale z tego zrezygnowano. Mamy za to tor do konkurencji zwanej jibbing. Poniżej zamieszczam film, do tego jak wygląda klasyczny, freestylowy jibbing zarówno amatorki jak i zawodowy. To coś w rodzaju jazdy po skateparku i wykonywaniu przeróżnych ewolucji. Zawodnicy z polski oraz za granicy będą brali udział w turnieju z nagrodami. A więc impreza będzie rozwijała się pod znakiem „contest” a nie jedynie pokazówki dla pikników. Przyjadą też fani z całej polski by obejrzeć swoich idoli. Mieszkańcy Lublina zobaczą widowisko na placu zamkowym gdzie odbywa się wiele koncertów i wydarzeń kulturalnych. Największa imprezą kulturalną był coroczny karnawał Sztukmistrzów. To kilkudniowa impreza, w której artyści żonglerki, klauni oraz wielu niesamowitych ludzi trenujących sztukę cyrkową pokazuje swoje umiejętności.

Dla najmłodszych i afterparty dla dorosłych

Lublin zadba o najmłodszych tworząc strefę juniora, która będzie opierała się na szkółce jazdy na desce oraz wielu innych atrakcjach. Dlatego rodzice z maluchami są szczególnie mile widziani. Zawodnicy oraz organizatorzy po skończonych zawodach mają zapewnione afterparty w domu kultury. Zapewne znajdą się jakieś wejściówki VIP dla zainteresowanych. Niemniej jednak nie liczyłbym na wiele miejsc. Zawody będą trwały jeden dzień. To dokładnie 5 grudnia, czyli sobota. Kto pamięta w zeszłym 2014 roku impreza odbywała się w niedziele również na lubelskim placu zamkowym. Jest to więc kolejna edycja jibbingu w stolicy lubelszczyzny.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj!)
Loading...

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.